Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 1 min 54 sek zpět

Procesory AMD obsahují kritické bezpečnostní chyby

4 hodiny 33 min zpět
Společnost AMD potvrdila, že její procesory řad Ryzen a Epyc obsahují kritické bezpečnostní chyby, které mohou zneužít hackeři. Nalezeno jich bylo dokonce hned 13. Oprava zatím k dispozici není, upozornil Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.
Kategorie: Hacking & Security

Firma Cambridge Analytica je v hledáčku vyšetřovatele FBI, který zkoumá ruské ovlivnění amerických voleb

12 hodin 27 min zpět
Skandál kolem kontroverzní britské analytické firmy Cambridge Analytica rozplétají nejen američtí a evropští vyšetřovatelé, ale stal se i předmětem zájmu zvláštního vyšetřovatele FBI pátrajícího po ruském vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016 Roberta Muellera. Oznámila to ve středu televize ABC. Před Kongresem je kvůli kauze ochoten vypovídat i šéf Facebooku Mark Zuckerberg.
Kategorie: Hacking & Security

Facebook terčem kritiky kvůli miliónům zneužitých účtů

19 Březen, 2018 - 16:01
Terčem kritiky se tento týden stala společnost Facebook a její ředitel Mark Zuckerberg poté, co o víkendu vyšlo najevo, že milióny uživatelských účtů této sociální sítě byly zneužity. Využila je britská společnost Cambridge Analytica při vývoji softwarových nástrojů pro podporu Donalda Trumpa, který se nakonec stal prezidentem USA.
Kategorie: Hacking & Security

Trojské koně a prémiové SMS. Jak probíhají útoky na smartphony a tablety

19 Březen, 2018 - 11:36
Není žádným tajemstvím, že chytré telefony a tablety bývají, podobně jako klasické počítače, terčem útoku počítačových pirátů. Antivirová společnost Kaspersky Lab analyzovala během loňského roku desítky miliónů útoků a ukázala, na co by si uživatelé měli dávat pozor.
Kategorie: Hacking & Security

Stránky ruské volební komise čelily hackerskému útoku

18 Březen, 2018 - 20:22
Internetové stránky ruské Ústřední volební komise (CIK) čelily v neděli, tedy v den konání prezidentských voleb, útoku DDoS, který byl veden z patnácti zemi. Uvedla to pro TASS předsedkyně komise Ella Pamfilovová.
Kategorie: Hacking & Security

Populární přehrávač Flash Player je opět děravý. Chybu mohou zneužít hackeři

16 Březen, 2018 - 14:02
V pořadí již druhou kritickou bezpečnostní chybu oblíbeného internetového přehrávače Flash Player musí během jediného měsíce řešit společnost Adobe. Trhlina otevírá v podstatě zadní vrátka do celého operačního systému. S instalací opravy by tak uživatelé neměli otálet.
Kategorie: Hacking & Security

Počet kybernetických útoků na finanční podniky se za pět let ztrojnásobil

16 Březen, 2018 - 12:30
Ve finančních službách se za posledních pět let celosvětově ztrojnásobil počet kybernetických útoků, vyplývá ze studie společností Accenture a Ponemon Institute. Pojišťovny začaly firmám i obyčejným uživatelům nabízet speciální pojištění kybernetických rizik. Česká policie se loni zabývala 6424 případy kybernetické kriminality, což je o 1080 případů více než v roce 2016.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečná chyba Windows ohrožuje 500 miliónů počítačů. Záplata chybí

13 Březen, 2018 - 09:17
Výzkumníci z italské Padovské univerzity objevili velmi nebezpečnou chybu v operačním systému Windows, kterou mohou zneužít kyberzločinci. V ohrožení je podle serveru Dark Reading na 500 miliónů počítačů. Alarmující je přitom fakt, že bezpečnostní záplata zatím chybí.
Kategorie: Hacking & Security

Na virtuálních mincích vydělávají kyberzločinci desítky miliónů korun

12 Březen, 2018 - 16:16
Nejrůznější virtuální měny jsou v hledáčku kyberzločinců již delší dobu. Teprve nyní se však ukázalo, jak výhodné je pro hackery využívat výkon napadených počítačů. Sofistikovaný útok jim může přinést klidně i desítky miliónů korun. Upozornil na to výzkumný tým antivirové společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Tři nejobávanější viry mobilního světa

12 Březen, 2018 - 14:22
Kybernetické hrozby se stále častěji týkají také mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a počítačové tablety. Se zabezpečením těchto zařízení si totiž láme hlavu málokdo. Antivirová společnost Check Point zveřejnila žebříček tří virů, které cílí na mobilní zařízení v poslední době nejčastěji.
Kategorie: Hacking & Security

Po útoku vyděračského viru obnoví data pouze polovina uživatelů

12 Březen, 2018 - 13:23
Vyděračské viry patřily v loňském roce k nejobávanějším hrozbám vůbec a situace se příliš nemění ani letos. Uživatelé navíc poměrně často přicházejí po útoku těchto nezvaných návštěvníků o svá data, obnovit je zvládne pouze polovina z nich.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři mohou získat snadno citlivé informace. Kvůli chybě v Chromu

12 Březen, 2018 - 11:26
Na pozoru by se měli mít uživatelé internetového prohlížeče Chrome. Obsahuje totiž vážnou kritickou chybu, kterou mohou relativně snadno zneužít kyberzločinci k napadení cizího počítače. Prostřednictvím těchto zadních vrátek se pak dostanou k citlivým informacím uloženým na disku.
Kategorie: Hacking & Security

Americký generál varoval před kybernetickými útoky Ruska

9 Březen, 2018 - 12:33
Americká vláda nemá účinný a jednotný přístup k boji s kybernetickým ohrožením, které představuje Rusko. Při slyšení v branném výboru amerického Senátu to ve čtvrtek prohlásil generál Curtis Scaparrotti, vrchní velitel amerických vojsk v Evropě. Povědomí o ruské kybernetické infrastruktuře je podle něj neuspokojivé.
Kategorie: Hacking & Security

Ochranu dat provázejí zmatky, stát zaspal

9 Březen, 2018 - 04:05
Lidé netuší, jaké informace o nich na internetu kolují a kdo všechno s nimi nakládá. Často jsou nemile překvapeni nechtěnými nabídkami, ale ani nevědí, jak se proti zneužití dat bránit. To má z nařízení EU skončit. Jenže zavádění ochrany provázejí zmatky. Stát totiž s přípravami zaspal.
Kategorie: Hacking & Security

Nejrozšířenější viry na českém internetu

8 Březen, 2018 - 16:02
Antivirová společnost Eset zveřejnila svůj pravidelný žebříček nejrozšířenějších virů, které cílí na tuzemské uživatele v prostředí internetu. Nejrozšířenější hrozbu představuje JS/CoinMiner, který pochází z rodiny tzv. těžařských virů. Na pozoru by se ale měli mít uživatelé také před dalšími škodlivými kódy.
Kategorie: Hacking & Security

Ruští hackeři loni několikrát útočili na úřady Černé Hory

6 Březen, 2018 - 17:55
Černá Hora se v posledních dvou letech potýká s razantním nárůstem počtu kybernetických útoků na státní instituce či média. Intenzita útoků se zvýšila společně se začátkem poslední fáze přístupových rozhovorů s NATO a více incidentů má zřejmě na svědomí ruská skupina APT28. V pondělí to ve své reportáži napsala Balkánská investigativní zpravodajská síť (BIRN).
Kategorie: Hacking & Security

Každý druhý odeslaný e-mail je spam. Nejvíce nevyžádané pošty pochází z USA

6 Březen, 2018 - 12:42
Denně kolují internetem stovky miliónů e-mailů, každý druhý je přitom nevyžádaný. Přestože se může zdát toto číslo jako alarmující, ve skutečnosti v meziročním srovnání spamů ubylo. Vyplývá to ze statistiky antivirové společnosti Kaspersky Lab, podle které nejvíce nevyžádané pošty pochází z USA.
Kategorie: Hacking & Security

Bezpečnostní experti bijí na poplach, těžařské viry se šíří jako lavina

6 Březen, 2018 - 09:39
Kyberzločinci nasazují tzv. těžařské viry stále častěji. Představují pro ně totiž relativně jednoduchý způsob, jak si vydělat peníze – vytěžují bez dovolení výkon napadených sestav. Před masivně rostoucím trendem těžařských virů varovali bezpečnostní experti z antivirové společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Stabilita počítačů už ohrožena není, Intel vydal opravy chyb v procesorech

6 Březen, 2018 - 08:13
Kauza týkající se chyb v procesorech společnosti Intel, která vypukla zkraje letošního roku, se pomalu chýlí ke konci. Americký čipový gigant totiž konečně vydal aktualizace pro své procesory, a ty už údajně nezpůsobují nestabilitu systému. S jejich instalací by s ohledem na možná bezpečnostní rizika neměli lidé příliš otálet.
Kategorie: Hacking & Security

Na GDPR se připravuje přes 80 procent českých firem

5 Březen, 2018 - 10:53
Přes 80 procent podnikatelů se již připravuje na nově ukládané povinnosti vyplývající z evropské směrnici o ochraně osobních údajů (GDPR), která vstoupí v platnost koncem letošního května. Upravují vnitřní směrnice i smlouvy se zaměstnanci a dodavateli. Ještě před několika měsíci to nebyla ani polovina. Vyplývá to z nového šetření Hospodářské komory mezi podnikateli.
Kategorie: Hacking & Security