Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 17 min 39 sek zpět

Hackeři ošálili švýcarskou banku, peníze prali v Plzni

11 hodin 9 min zpět
Plzeňští policisté zabodovali na mezinárodní scéně v boji proti kybernetické kriminalitě v bankovním sektoru. Podařilo se jim rozkrýt poslední článek hackerského útoku na švýcarskou banku Falcon Private Bank, do jehož internetového bankovnictví se loni kdosi naboural a jednoho z jejích klientů připravil o téměř dva milióny korun.
Kategorie: Hacking & Security

Uživatele serveru Spolužáci.cz se snaží napálit podvodníci

22 Květen, 2018 - 10:29
Na pozoru by se měli mít uživatelé serveru Spolužáci.cz, který provozuje společnost Seznam.cz. V posledních dnech se totiž na ně začali soustředit podvodníci snažící se využít toho, že služba končí. Lidem slibují, že jim pomohou se zálohou jejich dat.
Kategorie: Hacking & Security

Provedli jsme aktualizaci bankovního účtu, zkouší podvodníci nový trik

22 Květen, 2018 - 07:29
Vyzrát na uživatele internetového bankovnictví od Air Banky se snaží počítačoví piráti v posledních dnech. Internetem totiž šíří podvodné phishingové zprávy, ve kterých se vydávají za bankéře a tvrdí, že účty klientů byly aktualizovány. Před novým trikem varovali bezpečnostní experti antivirové společnosti Avast.
Kategorie: Hacking & Security

Nový vyděračský virus dokáže obelstít antiviry

21 Květen, 2018 - 12:54
Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Kaspersky Lab odhalili novou verzi vyděračského viru SynAck, která je schopná obejít antivirové zabezpečení počítače. Znepřístupnit data na pevném disku tak tento záškodník dovede i v případě, kdy se uživatelé snaží PC skutečně chránit.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci loví údaje z platebních karet, varovala Česká spořitelna

18 Květen, 2018 - 10:22
Českem se stále šíří podvodné SMS zprávy, prostřednictvím kterých se podvodníci snaží z důvěřivců vylákat citlivé informace o platebních kartách. Jejich majitele pak snadno připraví o peníze. Před novou vlnou podvodných zpráv varovala Česká spořitelna.
Kategorie: Hacking & Security

Jak se vypořádat s hackerskými útoky? USA představily strategii boje s hrozbami na webu

16 Květen, 2018 - 11:08
Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost zveřejnilo novou národní strategii boje s kybernetickými hrozbami. Dokument podle agentury Reuters reaguje zejména na obavy z hackerských útoků před dalšími velkými volbami, které Spojené státy očekávají v listopadu. Voliči v nich rozhodnou o obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu amerického Kongresu.
Kategorie: Hacking & Security

Zkolabovaly dráhy i nemocnice. Virus WannaCry ochromil před rokem počítačový svět

15 Květen, 2018 - 14:39
Před rokem, v polovině května, se uskutečnil jeden z největších kybernetických útoků současnosti. Kvůli vyděračskému viru WannaCry totiž zkolabovaly systémy drah, benzínek i nemocnic. Jediný škodlivý kód tak ukázal, jak zranitelný je moderní svět, který je závislý na počítačích a internetu.
Kategorie: Hacking & Security

Smartphony od LG obsahovaly chyby. Zotročit mobily mohl kdokoliv

15 Květen, 2018 - 12:36
Na pozoru by se měli mít majitelé chytrých telefonů od společnosti LG. Hned několik smartphonů tohoto výrobce totiž obsahovalo dvě kritické bezpečnostní chyby, které mohli zneužít počítačoví piráti. Upozornili na to bezpečnostní experti antivirové společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

GDPR se blíží: Ztráta nezašifrovaného firemního flash disku se může prodražit

14 Květen, 2018 - 14:59
Komerční článek – Dvě třetiny Čechů, kteří ukládají na USB flash disky citlivá pracovní data, je nešifrují. Buď nevědí, jak se to dělá, nebo jsou přesvědčeni o tom, že to nepotřebují.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci jdou po platebních kartách, zneužívají SMS zprávy

14 Květen, 2018 - 10:21
Prostřednictvím SMS zpráv se snaží z důvěřivců vylákat citlivé údaje zatím neznámí podvodníci. Před novou vlnou útočných zpráv varovala Asociace pro elektronickou komerci (APEK) s tím, že kyberzločinci jdou především po osobních údajích a číslech platebních karet.
Kategorie: Hacking & Security

Hackery, kteří útočili na české volební weby, se dopadnout nepodařilo

11 Květen, 2018 - 09:04
Dopadnout hackery, kteří během sněmovních voleb loni v říjnu vyřadili z provozu prezentační volební weby, se nepodařilo. Policie po několika měsících případ odložila. Výpadek se týkal webů volby.cz a volbyhned.cz, které provozuje Český statistický úřad (ČSÚ).
Kategorie: Hacking & Security

Očekává se nová vlna útočných virů. Cílem budou počítače, mobily i tablety

10 Květen, 2018 - 14:47
Kyberzločinci neustále hledají nové cesty, jak se dostat lidem do PC, tabletu nebo mobilu. Nahrávají jim v tom i nejrůznější bezpečnostní trhliny, které jsou pravidelně objevovány. A to je podle německého serveru Heise hlavní důvod, proč se nyní očekává nová vlna útočných virů. V procesorech hned několika výrobců totiž byly objeveny nové trhliny.
Kategorie: Hacking & Security

Internet Explorer má kritickou bezpečnostní chybu

10 Květen, 2018 - 12:52
Kritická bezpečnostní chyba byla objevena ve webovém browseru Internet Explorer od společnosti Microsoft. Záplata trhliny, kterou mohli zneužít útočníci k cíleným útokům, je naštěstí již k dispozici. Americký softwarový gigant ji vydal tento týden, upozornila na to antivirová společnost Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři napadli plzeňské gymnázium, za odšifrování dat chtěli milión v bitcoinech

10 Květen, 2018 - 12:19
Neznámí hackeři napadli počítačový systém soukromého plzeňského Gymnázia Františka Křižíka. Nainstalovali do něj takzvaný ransomware, který ho zašifroval, a školu vydírali. Za odblokování chtěli šest bitcoinů, což odpovídá asi miliónu korun, potom cenu snížili na čtvrt bitcoinu. Škola ale nezaplatila. Případ vyšetřuje policie.
Kategorie: Hacking & Security

Vyhráli jste iPhone X, zaplaťte korunu. Pozor na podvodné SMS

10 Květen, 2018 - 09:12
Nalákat důvěřivce na iPhone X za pouhou korunu se snaží podvodníci, kteří se vydávají za pracovníky společnosti Alza.cz. Jménem tohoto internetového podniku rozesílají SMS, ve kterých následně příjemcům tvrdí, že se stali výherci „jablečného” smartphonu.
Kategorie: Hacking & Security

Ohroženi jsou i majitelé mobilů a tabletů. Kritické trhliny se netýkají pouze Intelu

9 Květen, 2018 - 13:01
Zkraje května se ukázalo, že procesory od společnosti Intel obsahují hned osm nově odhalených bezpečnostních chyb, které otevírají útočníkům zadní vrátka do operačního systému. Německý server Heise však nyní upozornil, že chyby se týkají také dalších výrobců – především tedy čipů s architekturou ARM, kterou využívají chytré telefony a tablety.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečný virus se šíří Facebookem jako lavina

5 Květen, 2018 - 15:02
Doslova jako lavina se Facebookem šíří nebezpečný počítačový virus FacexWorm, který odhalili výzkumníci antivirové společnosti Trend Micro. Jde v podstatě o doplněk pro internetové prohlížeče, který se snaží od důvěřivců vylákat peníze.
Kategorie: Hacking & Security

Počítačový virus, který stál u největšího kybernetického útoku, je opět na scéně

4 Květen, 2018 - 12:35
Na pozoru by se měli mít uživatelé před škodlivým kódem DoublePulsar, který se loni v květnu významnou měrou podílel na šíření ransomwaru WannaCry. Na českém internetu začal být totiž tento škodlivý kód opět velmi aktivní, v dubnu šlo dokonce podle statistik antivirové společnosti Eset o druhou nejčastější detekci.
Kategorie: Hacking & Security

V procesorech Intelu bylo objeveno osm nových chyb. Jsou kritické

4 Květen, 2018 - 08:30
Osm nových kritických bezpečnostních chyb řeší společnost Intel u svých procesorů. Mají být přitom stejně nebezpečné jako trhliny Spectre a Meltdown, které byly objeveny už na přelomu loňského a letošního roku. Kvůli bezpečnostním rizikům však výrobce zatím drží všechny informace pod přísným embargem.
Kategorie: Hacking & Security

Twitter doporučil uživatelům změnu hesel kvůli technické chybě

4 Květen, 2018 - 03:46
Internetová společnost Twitter v noci na pátek vyzvala své uživatele, aby zvážili změnu přístupových hesel kvůli počítačové chybě, která hesla vystavila potenciálnímu zneužití. Citlivé údaje byly v důsledku závady shromážděny v nekódovaném textu v jednom z interních počítačů firmy.
Kategorie: Hacking & Security