Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 34 min 59 sek zpět

Hackeři se dostanou do PC kvůli chybě monitorů. V ohrožení jsou milióny zařízení

27 Duben, 2017 - 09:02
Počítačoví piráti zpravidla hledají různé bezpečnostní skuliny v operačním systému nebo v jednotlivých nainstalovaných aplikacích, aby si tak otevřeli zadní vrátka do cizích PC. I když to může znít na první pohled neuvěřitelně, stejně tak mohou zneužít k útoku monitory, respektive jejich ovládací software.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci to zkouší na internetu s loterií. Po útoku chtějí výkupné

26 Duben, 2017 - 10:55
Nový trik zkouší na internetu počítačoví piráti. Prostřednictvím nevyžádaných e-mailů lákají na nejrůznější loterie. Upozornil na to český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ, který dostal avízo od slovinských kolegů. Podobné útoky totiž byly zaznamenány především v zahraničí.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři napadli desítky tisíc počítačů. Zneužili nástroje špiónů

25 Duben, 2017 - 21:03
Není žádným tajemstvím, že tajné služby disponují sofistikovanými nástroji pro špionáž různých počítačových systémů. A výjimkou není ani americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA). Právě špiónského nářadí této agentury se však zmocnili počítačoví piráti. A začali je okamžitě zneužívat.
Kategorie: Hacking & Security

Webový prohlížeč Chrome obsahuje nebezpečné trhliny

25 Duben, 2017 - 09:02
Na pozoru by se měli mít uživatelé, kteří používají webový prohlížeč Chrome. Obsahuje totiž nebezpečné trhliny, které mohou zneužít počítačoví piráti. Nová verze browseru naštěstí všechny objevené chyby opravuje.
Kategorie: Hacking & Security

Rusko špehovalo e-maily příslušníků dánské armády

24 Duben, 2017 - 08:52
Rusko pomocí skupiny hackerů proniklo do systémů dánské armády a v letech 2015 a 2016 mělo přístup k e-mailům některých jejích příslušníků. Informoval o tom v neděli dánský list Berlingske s odvoláním na dánského ministra obrany Clause Hjorta Frederiksena.
Kategorie: Hacking & Security

Americký soud poslal ruského hackera na 27 let do vězení

22 Duben, 2017 - 11:37
Soud v americkém Seattlu v pátek poslal na 27 let do vězení ruského hackera Romana Selezňova, který internetovými krádežemi kreditních karet a dalšími online podvody způsobil škody ve výši 169 milionů dolarů (4,2 miliardy korun). Podle amerických právníků jde o zatím nejvyšší trest, který byl v USA za podobné zločiny vyměřen.
Kategorie: Hacking & Security

Hackerem se může stát kdokoliv. Stačí pár tisíc korun

20 Duben, 2017 - 15:49
V dnešní době se může stát hackerem doslova kdokoliv. Nepotřebuje k tomu žádné hluboké znalosti počítačových sítí, ani nemusí neustále hledat nové bezpečnostní trhliny v různých programech. Jak upozornil server The Hacker News, stačí k tomu pár tisíc korun.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři si vzali na mušku hotely. Napadli jich přes tisíc

20 Duben, 2017 - 08:35
Zhruba 1200 hotelů ve Spojených státech fungujících pod značkami řetězce InterContinental Hotels Group (IHG) se loni stalo terčem útoku hackerů, jejichž software mohl sbírat informace z platebních karet hostů. Informovala o tom firma.
Kategorie: Hacking & Security

Tisíce zotročených routerů útočily na webové stránky

18 Duben, 2017 - 08:50
Počítačovým pirátům se podařilo především v domácnostech na dálku ovládnout tisíce routerů. Prostřednictvím těchto zařízení, která se standardně používají k připojení k internetu, pak podnikli hned několik útoků na různé webové stránky. Upozornil na to Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.
Kategorie: Hacking & Security

Pětina uživatelů sociálních sítí si nikdy nezměnila heslo ke svému účtu

15 Duben, 2017 - 18:59
Heslo ke svému účtu si nikdy nezměnila pětina uživatelů sociálních sítí. Více než polovina lidí tak navíc neučinila za poslední rok, vyplývá z průzkumu společnosti Thycotic. Profily na Facebooku, Twitteru či LinkedInu tak zbytečně vystavují útokům.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci mají nový trik. Neřeknou nic a na svou oběť čekají

9 Duben, 2017 - 20:58
S novým trikem přišli v posledních dnech počítačoví piráti, kteří se vydávají za zaměstnance České spořitelny. Oběť se totiž snaží napálit tak, že v podvodném e-mailu nesdělí zhola nic. Před novou hrozbou varovali přímo zástupci spořitelny.
Kategorie: Hacking & Security

Síť indických podvodníků vylákala z Američanů po telefonu stovky miliónů dolarů

8 Duben, 2017 - 17:58
Indické policii se podařilo zadržet šéfa sítě podvodných telefonistů, kteří se vydávali za pracovníky amerických vládních úřadů a vymámili z několika tisíc Američanů stovky miliónů dolarů. Skupina operovala z Bombaje a podle agentury Reuters policie v sobotu dopadla jejího bosse.
Kategorie: Hacking & Security

Každý čtvrtý útok má na svědomí virus Danger

7 Duben, 2017 - 13:36
Škodlivý kód Danger se několik posledních měsíců drží na samotném vrcholu žebříčku nejrozšířenějších virových hrozeb. A jinak tomu nebylo ani v uplynulém měsíci, kdy byl tento nezvaný návštěvník zodpovědný za každý čtvrtý počítačový útok. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Se staršími iPhony a iPady se nepočítá. Apple ukončil podporu

6 Duben, 2017 - 11:29
Společnost Apple v tichosti odstavila na druhou kolej starší iPhony a iPady. Nebude je totiž dále podporovat, což jinými slovy znamená, že již pro několik let staré přístroje nebudou vycházet aktualizace ani nové verze operačního systému iOS.
Kategorie: Hacking & Security

Národní bezpečnostní úřad posílí dvacet expertů kvůli obraně před kyberútoky

6 Duben, 2017 - 08:47
Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) v blízké době posílí dvacet expertů kvůli ochraně státních úřadů před kybernetickými útoky. Počítá s tím návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který ve středu schválila vláda. Noví zaměstnanci by měli dávat úřadům metodické pokyny, pomáhat s prevencí a konzultovat s nimi problémy.
Kategorie: Hacking & Security

Přijdou a vmžiku vybílí celý bankomat. Během jedné noci ukradli přes 20 miliónů

4 Duben, 2017 - 21:31
Přinejmenším osm bankomatů se podařilo zcela vybílit zatím neznámým počítačovým pirátům v Rusku. Pikantní na tom je, že vlastně nikdo neví, jak se jim to podařilo. Kyberzločinci totiž byli při svém počínání neskutečně rychlí.
Kategorie: Hacking & Security

Svět není připraven na nové kybernetické hrozby, varoval bezpečnostní expert

3 Duben, 2017 - 07:25
Způsob vedení válek se změnil a země světa se zatím neumí vypořádat s novými metodami útoků, které jsou vedeny po internetu. Nejnebezpečnější útoky přitom nevedou jednotlivci, ale přímo státy, často ve spolupráci se zločineckými organizacemi. Řekl to izraelský odborník na kybernetickou bezpečnost Lior Tabansky, který se v Praze minulý týden zúčastnil konference o mezinárodní bezpečnosti.
Kategorie: Hacking & Security