Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 12 min 26 sek zpět

Půl miliardy počítačů je zavirovaných. Potají vydělávají podvodníkům peníze

4 hodiny 1 min zpět
Kryptoměny jsou fenoménem dnešní doby. Nefascinují přitom pouze běžné uživatele, ale také kybernetické piráty. Ti neustále hledají cesty, jak virtuální mince získat. Neštítí se při tom používat podvodný software, který je těží od nic netušících uživatelů. Takto napadených PC je na světě podle aktuálně zveřejněné analýzy až půl miliardy.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečný virus Locky opět útočí, varují bezpečnostní experti

12 hodin 10 min zpět
Locky patřil v loňském roce k těm nejrozšířenějším vyděračským virům, které kolují internetem. I když se mohlo zkraje letošního roku zdát, že je na ústupu, v minulém měsíci udeřil opět plnou silou. Vyplývá to z analýzy jednotlivých virových hrozeb společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Štít chrání soukromí uživatelů v EU už přes rok

12 hodin 56 min zpět
Dohoda označovaná jako Štít EU-USA na ochranu soukromí funguje po prvním roce dobře, uvedla ve své zprávě Evropská komise (EK). Stále je však podle ní co zlepšovat. Cílem dohody je chránit osobní údaje osob v EU předávané společnostem v USA ke komerčním účelům.
Kategorie: Hacking & Security

Populární přehrávač Flash Player je opět děravý. Chybu zneužívají hackeři

18 Říjen, 2017 - 09:33
Před vážnou bezpečnostní trhlinou v programu Flash Player varovala antivirová společnost Kaspersky Lab. Společnost Adobe, která za touto populární aplikací pro přehrávání internetových videí stojí, již vydala bezpečnostní záplatu. Trhlinu však již podle bezpečnostních expertů zneužívají počítačoví piráti.
Kategorie: Hacking & Security

Čeští vědci našli slabinu při generování kryptografických klíčů

17 Říjen, 2017 - 10:46
Brněnským vědcům se podařilo odhalit vážné bezpečnostní riziko spojené s čipy německého výrobce Infineon Technologies. Jde o způsob, jak se generovaly kryptografické klíče pro široké spektrum zabezpečených zařízení. Díra v zabezpečení přitom existovala bez povšimnutí několik let.
Kategorie: Hacking & Security

V bezpečí nejsou mobily ani počítače. Uživatele ohrožuje závažná chyba WiFi

16 Říjen, 2017 - 17:52
Bezpečnostní experti upozornili na závažnou chybu bezdrátového standardu WiFi. Tuto trhlinu mohou zneužít počítačoví piráti, aby se nabourali do komunikace u chytrých telefonů, počítačových tabletů, ale například i klasických počítačů. A to platí i o zabezpečených sítích.
Kategorie: Hacking & Security

Na Facebooku mohou lidé přijít o peníze. Podvodníci šíří falešné soutěže

16 Říjen, 2017 - 11:17
Relativně snadno mohou důvěřiví uživatelé přijít o peníze na sociální síti Facebook. Podvodníci tam totiž stále častěji šíří falešné soutěže, a to i v Česku a na Slovensku. Přesně před takovými triky počítačových pirátů varovala antivirová společnost Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Virus maskovali za oblíbený doplněk. Napálilo se přes 37 000 lidí

11 Říjen, 2017 - 14:11
Doplněk Adblock je mezi uživateli poměrně populární. A toho si jsou vědomi také počítačoví piráti, kteří na internetu šířili jeho falešnou verzi. Ta místo blokování reklamy zavirovala lidem počítač, touto cestou bylo infikováno více než 37 000 strojů.
Kategorie: Hacking & Security

Senát schválil zákon posilující bezpečnost plateb na internetu

11 Říjen, 2017 - 12:37
Senát schválil nový zákon o platebním styku, který má kromě jiného zvýšit bezpečnost internetových plateb i práva uživatelů platebních služeb. Do zákona také zavádí novou regulaci moderních postupů placení prostřednictvím mobilních nebo internetových aplikací. Zákon nyní dostane k podpisu prezident.
Kategorie: Hacking & Security

Česko patří k nejbezpečnějším zemím, tvrdí počítačoví experti

9 Říjen, 2017 - 10:07
Každý den kolují internetem podle nejstřízlivějších odhadů milióny počítačových virů. Přesto se podle všeho nemusí tuzemští uživatelé příliš obávat. Naše domovina totiž patří podle statistik bezpečnostních expertů k nejbezpečnějším zemím. Vyplývá to z údajů antivirové společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Nejobávanější trojský kůň může za každý 13. útok v Česku

6 Říjen, 2017 - 13:07
Jedním z nejobávanějších virů současnosti je trojský kůň Chromex. Několik posledních měsíců se totiž pravidelně umísťoval na předních příčkách žebříčku nejrozšířenějších škodlivých kódů, v září mu dokonce kraloval – může za každý 13. útok v Česku. Vyplývá to z pravidelné statistiky antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Ruskem najatí hackeři ukradli citlivá data americké NSA, píše WSJ

5 Říjen, 2017 - 22:36
Hackeři najatí ruskou vládou ukradli před dvěma lety citlivá data americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA), která obsahují detaily o pronikání do cizích počítačových sítí a o obraně před kybernetickými útoky. Napsal to dnes list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na anonymní zdroje. Dat se hackeři zmocnili, když je jistý pracovník NSA přesunul do svého domácího počítače.
Kategorie: Hacking & Security

Bezpečnostní experti bijí na poplach. Útoků na bankovní účty přibývá

5 Říjen, 2017 - 10:40
Motivace počítačových pirátů v posledních týdnech je jasná – peníze. Kyberzločinci se totiž stále častěji zaměřují na bankovní účty svých obětí. Vyplývá to z analýzy bezpečnostní společnosti Check Point o největších kybernetických hrozbách za měsíc srpen.
Kategorie: Hacking & Security

Nikdo nebyl v bezpečí. Kyberútok na Yahoo postihl všechny uživatele

4 Říjen, 2017 - 09:21
Americká internetová společnost Yahoo oznámila, že hackerský útok, jehož obětí se stala v roce 2013, se dotkl všech uživatelských účtů, dohromady tří miliard. Loni hovořila o miliardě. Firma dodala, že postižené lidi, kteří ještě o útoku nebyli informováni, kontaktuje e-mailem. Ujistila, že hackeři neukradli hesla ani bankovní údaje.
Kategorie: Hacking & Security

Čína se chystá na sjezd komunistické strany. A na internetu se utahují šrouby

2 Říjen, 2017 - 14:04
S blížícím se sjezdem komunistické strany, který začne 18. října, začala Čína posilovat bezpečnostní opatření. Do hlavního města proudí posily policistů, zpřísňuje se kontrola sociálních médií, zahraniční turisté nebudou moci 11 dnů cestovat do Tibetu a řada průmyslových provozů byla omezena nebo zastavena, aby se čínská metropole zbavila pověstného smogu.
Kategorie: Hacking & Security

Mobilní antivirus měl chránit, místo toho kradl data

2 Říjen, 2017 - 10:20
Bezpečnostní experti neustále upozorňují na to, že chytré telefony je potřeba chránit antivirovými programy úplně stejně jako klasické počítače. Tyto bezpečnostní aplikace ale mohou pro uživatele představovat také riziko – některé totiž pocházejí z dílen kybernetických podvodníků.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberzločinci cílí na PC i mobily

29 Září, 2017 - 13:18
S novými viry se v posledních týdnech doslova roztrhl pytel. Tyto škodlivé kódy se přitom již nezaměřují pouze na klasické počítače, stále častěji se je kyberzločinci snaží propašovat také do chytrých telefonů.
Kategorie: Hacking & Security

Viry se nevyhýbají ani internetu věcí. Rozesílají spam

29 Září, 2017 - 07:40
S tím, jak roste počet chytrých zařízeních zapojených do internetu věcí (IoT), roste i zájem hackerů o jejich zneužití. Stále častěji se tak stávají obětí malwaru, jako je například Mirai. Botnety tvořené těmito ovládnutými zařízeními jsou určeny především k DDoS útoků, nový výzkum však ukázal, že je hackeři používají i pro masové rozesílání nevyžádané pošty.
Kategorie: Hacking & Security

Obří únik osobních údajů si vybral další daň. Šéf Equifaxu končí

27 Září, 2017 - 14:29
Jeden z největších úniků citlivých osobních dat za poslední roky, který se v USA stal, má další dohru. S okamžitou platností končí generální ředitel americké úvěrové kanceláře Equifax Richard Smith. Právě z tohoto podniku unikla data o 143 miliónech Američanů.
Kategorie: Hacking & Security

Deloitte se stala obětí hackerského útoku, trval delší dobu

26 Září, 2017 - 08:49
Globální konzultační společnost Deloitte, která je jednou ze čtyř největších svého druhu na světě, se stala obětí sofistikovaného hackerského útoku. Server deníku The Guardian dnes uvedl, že při útoku firmě unikly důvěrné e-maily a také informace o některých z jejich největších klientů. Útok zřejmě trval několik měsíců a odhalen byl letos v březnu.
Kategorie: Hacking & Security