Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 5 min 55 sek zpět

Chyba v Drupalu ohrožuje redakce i blogery

23 Srpen, 2017 - 13:25
Na pozoru by se měli mít uživatelé, kteří používají systém Drupal. Tento redakční systém totiž obsahuje vážnou zranitelnost, kterou mohou snadno zneužít počítačoví piráti. Upozornil na to český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci to zkoušejí přes tiskárny. Pak důvěřivce oškubou

21 Srpen, 2017 - 15:54
Na pozoru by se měli mít v posledních dnech lidé, kteří obdrží e-mail s naskenovaným souborem. I když se může na první pohled zdát, že jej zaslala skutečně nějaká tiskárna, ve skutečnosti jde o podvod. A počítačovým pirátům jde pouze o to, aby mohli důvěřivce oškubat.
Kategorie: Hacking & Security

Ruští hackeři napadli evropské hotelové sítě, špehovali jejich zákazníky

21 Srpen, 2017 - 10:48
Útok postihl hotely v sedmi evropských zemích a v Izraeli. Bezpečnostní experti se domnívají, že hackeři chtěli prostřednictvím hotelových wi-fi sítí sledovat vládní činitele.
Kategorie: Hacking & Security

FBI má zatím jediného svědka v kauze ruských hackerských útoků

17 Srpen, 2017 - 05:49
Američtí vyšetřovatelé mají zatím k dispozici jediného svědka v kauze údajných útoků Ruska na servery americké Demokratické strany během loňské kampaně k prezidentským volbám. Napsal to list The New York Times. Cílem hackerského útoku bylo podle FBI získat informace znevýhodňující Hillary Clintonovou ve volebním souboji s Donaldem Trumpem. Ruské vměšování nyní kromě FBI vyšetřují čtyři výbory amerického Kongresu.
Kategorie: Hacking & Security

Pozor na falešné přátele na Facebooku, chtějí přeposlat kód k mobilní platbě

14 Srpen, 2017 - 18:25
Desítkám až stovkám Čechů se náhle přihlásili dávní známí a požádali je o přeposlání kódu k potvrzení platby přes internet. Jde o podvod.
Kategorie: Hacking & Security

Děravý je Internet Explorer i Firefox. Kritické chyby řešilo i Adobe

14 Srpen, 2017 - 14:04
Hned několik velkých softwarových společností muselo v uplynulém týdnu řešit kritické chyby ve svých produktech. Na pozoru by se tak měli mít lidé, kteří ve svých počítačích používají programy od Microsoftu, Adobe a Mozilly.
Kategorie: Hacking & Security

Danger a Chromex. Dva nejobávanější viry českého internetu

10 Srpen, 2017 - 08:06
Několik posledních měsíců vydávají bezpečnostní experti pravidelně varování před dvěma škodlivými kódy – trojským koněm Chromex a virem Danger. Oba záškodníci vévodí žebříčkům nejrozšířenějších kybernetických hrozeb, a jinak tomu nebylo ani v červenci. Bez nadsázky se tak dají označit za nejobávanější viry, které se šíří českým internetem.
Kategorie: Hacking & Security

V ohrožení bylo přes milión uživatelů. Útočníci se zaměřili na Chrome

9 Srpen, 2017 - 16:10
Terčem počítačových pirátů se stal v poslední době internetový prohlížeč Chrome. Podařilo se jim totiž zotročit jedno rozšíření určené právě pro tento browser, kvůli tomu tak bylo ohroženo přes milión uživatelů. Upozornil na to český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečné chyby mají Flash Player, Acrobat i Reader. Piráti je mohou zneužít

9 Srpen, 2017 - 11:08
Hned několik desítek chyb bylo objeveno v populárních programech od společnosti Adobe. Týkají se například oblíbeného programu Flash Player, který slouží k přehrávání videí na internetu a po celém světě jej používají stovky miliónů lidí. Chyby se nevyhnuly ani programům Acrobat a Reader, které slouží k práci s PDF dokumenty. Záplaty od společnosti je však již možné stahovat.
Kategorie: Hacking & Security

Závislost dětí na digitálních přístrojích může být prý i užitečná

9 Srpen, 2017 - 09:05
Rodiče, kteří se snaží omezit čas, jenž jejich potomci tráví před displeji různých elektronických zařízení, by se měli znovu zamyslet. Podle bývalého ředitele britské zpravodajské služby GCHQ Roberta Hannigana může být v sázce národní bezpečnost. Země totiž potřebuje mladé lidi, kteří jsou v digitálním světě jako doma. Hannigan to řekl v rozhovoru s britským deníkem The Daily Telegraph.
Kategorie: Hacking & Security

Konta chrání před hackery i analýza chování v on-line bankovnictví

8 Srpen, 2017 - 16:21
Brněnská firma ThreatMark vyvinula nový systém ochrany klientů bank před kybernetickými útoky, který také vyhodnocuje chování v on-line bankovnictví. Dokáže najít virus v počítači, ale také odhalit nebezpečí sledováním chování klienta při práci s bankovnictvím. Systém hlásí, kdy je chování nestandardní a hrozí podvodné odčerpání peněz, řekl jeden z tvůrců systému a ředitel firmy Michal Tresner. Nyní systém používá řada bank v Česku i zahraničí s milióny klientů.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři ovládli stránky venezuelské vlády, podpořili rebely

8 Srpen, 2017 - 09:13
Do boje proti vládě venezuelského prezidenta Nicoláse Madura vytáhli po parlamentní opozici a statisících protestujících lidí rovněž počítačoví piráti. Skupina hackerů v pondělí napadla stránky vlády a několika dalších státních orgánů a dala najevo podporu vzbouřencům z kasáren na severu země, jejichž vzpouru o víkendu potlačily bezpečnostní složky. Uvedl to web stanice BBC.
Kategorie: Hacking & Security

Německo musí podle expertů přitvrdit postupy proti kyberzločinu

7 Srpen, 2017 - 11:12
Tvrdší postup v boji proti kyberkriminalitě, ilegálním praktikám v anonymní sféře internetu známé jako darknet a dalším organizovaným zločineckým strukturám požaduje šéf německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch. Proti hrozbám na internetu se nedá bojovat zbraněmi z doby kamenné, řekl listu Die Welt a v interview požaduje zpřísnění zákonů a zejména trestního postihu kyberzločinců.
Kategorie: Hacking & Security

Hacker, jenž zastavil v květnu virus WannaCry, byl zatčen v USA

4 Srpen, 2017 - 06:16
Hacker, kterému se v květnu podařilo zastavit masové šíření vyděračského počítačového viru WannaCry, byl zatčen v USA. Mladý Brit Marcus Hutchins je podezřelý z vytvoření jiného škodlivého programu, který útočí na banky, informovala ve čtvrtek agentura AP.
Kategorie: Hacking & Security

Sledují každý krok vaším vlastním mobilem. Pak vám vybílí bankovní účet

1 Srpen, 2017 - 19:18
Počítačoví piráti se stávají stále zběhlejšími v nejrůznějších internetových podvodech a hledají nové cesty, které by jim zpřístupnily bankovní účty obětí. Jeden z nově objevených záškodníků dokáže na chytrém telefonu sledovat doslova každý krok uživatele. Pro kyberzločince je pak hračka jim vybílit účet, a to platí i o těch ostražitějších.
Kategorie: Hacking & Security

Ukrajina byla jen začátek. Ruští hackeři si testují hybridní válku

1 Srpen, 2017 - 11:13
V testovací arénu se proměnila v minulých letech Ukrajina. Ruští hackeři, kteří od proevropské revoluce v Kyjevě v roce 2014 napadli už několik klíčových míst ukrajinské infrastruktury, podle kyjevských představitelů v praxi testují prostředky tzv. hybridní války. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na informace vicekancléře Dmytra Šymkiva, odpovědného v ukrajinském vedení za kybernetickou bezpečnost.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři hlásí, že ukradli Hru o trůny

1 Srpen, 2017 - 09:39
Podle serveru Entertainment Weekly ukradla skupina hackerů společnosti HBO několik pořadů a navíc údajně i scénář seriálu Hra o trůny. Vedení HBO ale neuvedlo, o co přesně šlo.
Kategorie: Hacking & Security

Česko si polepšilo, v mezinárodním žebříčku kybernetické bezpečnosti je na 35. místě

31 Červenec, 2017 - 15:16
Česká republika si loni polepšila v mezinárodním hodnocení připravenosti na kybernetické útoky. Proti roku 2015 se posunula o šest míst dopředu a patří jí celosvětově 35. příčka. Vyplývá to z hodnocení OSN Global Cybersecurity Index, které zveřejnila organizace CZ.NIC na svém blogu. V žebříčku si nejlépe stojí Singapur, USA a Malajsie, následují Omán a Estonsko.
Kategorie: Hacking & Security

Peníze jako hlavní motiv. Hackerům KLDR už nejde jen o informace

31 Červenec, 2017 - 08:57
Za organizovanými hackerskými útoky na finanční instituce Jižní Koreje a dalších států po celém světě stojí Pchjongjang, vyplývá ze zprávy jihokorejského Institutu finanční bezpečnosti (FSI). KLDR se v důsledku sankcí už při útocích nesoustřeďuje na získávání vládních či vojenských informací, ale snaží se získat finance, uvádí dále zpráva. Agentuře Reuters se nepodařilo získat vyjádření severokorejského zastoupení při OSN. Severní Korea jakékoli spojení s kybernetickými útoky pravidelně popírá.
Kategorie: Hacking & Security

Ukradnou peníze, aniž by si toho někdo všimnul. Podvodníci chystají nový útok

27 Červenec, 2017 - 19:51
Počítačoví piráti neustále hledají cesty, jak přelstít uživatele a připravit je o peníze. Přesně k tomu slouží i nově objevený škodlivý kód zvaný NukeBot. Ten nejprve ukradne přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví, aby následně mohli kyberzločinci účet vysát. Aniž by si toho někdo všimnul. Upozornili na to bezpečnostní experti antivirové společnosti Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security