Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 6 min 25 sek zpět

Avast chce lépe chránit chytré spotřebiče, koupí vývojářskou společnost Inloopx

20 Červenec, 2018 - 12:06
Antivirová firma Avast se dohodla na koupi slovenské mobilní vývojářské firmy Inloopx s hlavním sídlem v Žilině. Díky této transakci získá Avast vývojáře a další odborníky, kteří posílí tým zaměřující se na bezpečnost a ochranu chytrých domácností, internetu věcí (IoT) a mobilních zařízení.
Kategorie: Hacking & Security

Velitelství vojenských kybernetických sil by mohlo sídlit v Brně

17 Červenec, 2018 - 09:58
Velitelství vojenských kybernetických sil, které armáda plánuje vybudovat, by mohlo sídlit v Brně. Mělo by vzniknout od počátku příštího roku, operační schopnosti nabude o rok později. Nová jednotka bude mít časem 400 až 500 vojáků, náklady budou v řádu stamiliónů. Velení armády věří tomu, že se mu podaří přivést především mladé odborníky. Novinářům to řekli Miroslav Feix, který je pověřen vybudováním jednotky, a náčelník generálního štábu Aleš Opata.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři cílili na fotbalový šampionát. Rusko zabránilo 25 miliónům kyberútoků

16 Červenec, 2018 - 09:36
Rusko bylo v posledních týdnech doslova rájem pro hackery. Tamní bezpečnostní experti zabránili v souvislosti s fotbalovým šampionátem bezmála 25 miliónům kybernetických útoků. Po finálovém zápasu mezi Francií a Chorvatskem o tom informoval ruský prezident Vladimir Putin na schůzce s představiteli Centra pro mezinárodní spolupráci, které se zabývalo zajištěním bezpečnosti na celém turnaji.
Kategorie: Hacking & Security

Kritické trhliny mají Flash Player, Acrobat Reader i Adobe Connect

12 Červenec, 2018 - 12:12
Hned několik bezpečnostních trhlin bylo odhaleno v programu Flash Player, který slouží především k přehrávání videí na internetu. Chyby se nevyhnuly ani programu Adobe Connect či Acrobat Reader, který slouží k práci s PDF dokumenty. Záplaty je však již možné stahovat.
Kategorie: Hacking & Security

Záplatuje Apple i Microsoft. Nebezpečné chyby nahrávají hackerům

12 Červenec, 2018 - 10:01
Na pozoru by se měli mít uživatelé aplikací od společnosti Microsoft. Nebezpečné chyby, které mohou zneužít hackeři, totiž byly objeveny v kancelářském balíku Office či webových prohlížečích Edge a Internet Explorer, ale také přímo v operačním systému Windows. Trhlinám se tentokrát nevyhnul ani konkurenční Apple.
Kategorie: Hacking & Security

Zabezpečení routerů Češi podceňují. Kybernetickým útokům navzdory

11 Červenec, 2018 - 09:36
Bezpečnostní experti pravidelně varují, že na routery – brány do světa internetu – se zaměřují kyberzločinci stále častěji. Přesto zabezpečení těchto internetových zařízení uživatelé velmi často podceňují. Dokládá to červnový průzkum antivirové společnosti Avast.
Kategorie: Hacking & Security

Nezabezpečené mobily nahrávají kapsářům

9 Červenec, 2018 - 11:22
Bezpečnostní experti pravidelně upozorňují, jak důležité je mít zabezpečený chytrý telefon. Nejde přitom pouze o instalaci antivirového programu, který chrání přístroj před nejrůznějšími viry, ale také o zámek celého zařízení. Nezabezpečené mobily totiž velmi nahrávají kapsářům, a to nejen o dovolené.
Kategorie: Hacking & Security

Deset nejrozšířenějších virů na českém internetu

7 Červenec, 2018 - 07:07
Počítačoví piráti se v červnu zaměřovali nejčastěji na těžbu kybernetických měn bez vědomí majitelů. Stále častěji jsou šířeny také škodlivé kódy, které zobrazují nevyžádanou reklamu, jde o tzv. adwary. Ty nejrozšířenější hrozby na českém internetu mapuje nová statistika antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Po vstupenkách lákají podvodníci také na značkové boty zadarmo

5 Červenec, 2018 - 08:27
V minulém týdnu se doslova roztrhnul pytel s podvodnými soutěžemi o vstupenky do různých aquaparků. Podobných pokusů, jak vymámit z uživatelů citlivé informace, je na trhu ale daleko více. Kyberzločinci se je snaží nalákat například i na značkové boty zadarmo.
Kategorie: Hacking & Security

Těžařských virů dramaticky přibývá, bijí bezpečnostní experti na poplach

4 Červenec, 2018 - 13:07
Dramatický nárůst útoků těžařských virů zaznamenali v posledních měsících bezpečnostní experti. Meziroční nárůst těchto škodlivých kódů, prostřednictvím kterých vydělávají kyberzločinci nemalé peníze, je nezanedbatelných 44 %. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security

Nemocnice na Rokycansku po útoku hackerů stále nefunguje naplno

3 Červenec, 2018 - 08:49
Plicní nemocnice v Janově na Rokycansku, jejíž počítačovou síť napadl před devíti dny hacker, zatím stále nefunguje naplno. K serveru léčebny se postupně připojují desítky ochromených počítačů, systém bylo třeba nastavit znovu. Provoz už to neomezuje, pomalejší je jen přijímání nových pacientů, řekl Roman Mudra, ředitel Léčebny tuberkulózy a respiračních nemocí Janov se 170 lůžky, která patří pod ministerstvo zdravotnictví.
Kategorie: Hacking & Security

Na kvíz na Facebooku se nachytalo 120 miliónů lidí. Data byla zneužita

2 Červenec, 2018 - 14:33
Facebook je v posledních měsících ostře sledovaný kvůli různým únikům dat uživatelů. Postupně se navíc ukazuje, že data uživatelů zneužívaly další a další aplikace. Na kvíz o princeznách z pohádek ze studia Disney se nachytalo na 120 miliónů lidí, upozornil server The Hacker News.
Kategorie: Hacking & Security

Černý trh na internetu je v útlumu. Kyberzločinci hledají nové cesty

2 Červenec, 2018 - 12:56
Internetový černý trh dlouhá léta sloužil k objednávání hackerských útoků, získávání škodlivých kódů, ale například také k obchodování se zbraněmi či drogami. Po nedávných akcích amerických a evropských donucovacích orgánů, při kterých byly odstaveny tržiště Hansa Market či Alpha Bay, však kyberzločinci neustále hledají nové cesty komunikace. Upozornila na to antivirová společnost Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři vyřadili počítačovou síť nemocnice v Janově na Rokycansku, chtějí výkupné

29 Červen, 2018 - 11:12
Už skoro týden nefunguje počítačová síť v nemocnici v Janově na Rokycansku, která se specializuje na léčbu tuberkulózy a respiračních onemocnění. Vyřadili ji z provozu hackeři, kteří za její opětovné zprovoznění požadují zaplatit výkupné ve virtuální měně.
Kategorie: Hacking & Security

Terčem podvodu nejsou jen Češi. Na vstup zadarmo lákají i v Německu a na Slovensku

28 Červen, 2018 - 13:33
Ve středu začaly přes sociální sítě, a především komunikační program WhatsApp, ve velkém kolovat nabídky na vstupenky do bazénu Aquapalace Praha v Čestlicích zadarmo. Šlo však o podvod, se kterým se nyní kybernetičtí zločinci snaží uspět i na sousedním Slovensku a v Německu.
Kategorie: Hacking & Security

Vstupenky pro rodiny zadarmo! Podvodníci lákají důvěřivce na bazén

27 Červen, 2018 - 16:55
Jako lavina se internetem začal šířit nový podvod, ve kterém kyberzločinci slibují možnost získat vstupenky do Aquapalace Praha zadarmo. Ve skutečnosti se však snaží pouze od důvěřivců vylákat jejich osobní údaje.
Kategorie: Hacking & Security

Nejrozšířenější a nejzákeřnější jsou těžařské viry, ukázal žebříček

27 Červen, 2018 - 09:01
Antivirová společnost Check Point zveřejnila žebříček nejrozšířenějších virů na českém internetu. Z něj je patrné, že nejčastěji počítačoví piráti šíří škodlivé kódy, prostřednictvím nichž vydělávají kybernetické měny. Ty pak mohou směnit za skutečné peníze.
Kategorie: Hacking & Security

Ruští hackeři prý chystají velký kybernetický útok na Ukrajinu

27 Červen, 2018 - 07:38
Ruští hackeři infikují ukrajinské společnosti škodlivými programy známými jako malwary, aby si vytvořili takzvaná zadní vrátka pro velký koordinovaný útok. Agentuře Reuters to řekl šéf ukrajinské kybernetické policie Serhij Demedjuk.
Kategorie: Hacking & Security

V Česku přibylo počítačových virů, varovali bezpečnostní experti

26 Červen, 2018 - 15:36
Každý den kolují internetem podle nejstřízlivějších odhadů milióny počítačových virů. Při jejich šíření se přitom v květnu soustředili kyberzločinci na Českou republiku více než o měsíc dříve. Vyplývá to z údajů antivirové společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Cisco opravilo desítky chyb. Síťové prvky mohli ovládnout hackeři

25 Červen, 2018 - 08:46
Především společnosti se složitější síťovou konektivitou, které využívají hardwarová řešení od společnosti Cisco, byly ohroženy více než dvěma desítkami bezpečnostních chyb. Ty mohli zneužít hackeři k ovládnutí zařízení na dálku. Upozornil na to český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.
Kategorie: Hacking & Security