Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 47 min 34 sek zpět

Státní hackery prověří detektor lži, prohlásil Beroun

25 Červen, 2017 - 10:44
Ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun odmítá kritiku, že tajná služba získá s novým zákonem, který jí umožní sledovat internet, nekontrolovanou moc. Dohled vlády a parlamentu podle něj posílí i to, že všichni zaměstnanci centra kybernetické obrany neboli státní hackeři budou muset projít detektorem lži.
Kategorie: Hacking & Security

Britský parlament se stal terčem kybernetického útoku

24 Červen, 2017 - 17:58
Britský parlament se stal terčem kybernetického útoku. Někdo se pokusil vniknout do osobních účtů, sdělil v sobotu BBC zdroj z Dolní sněmovny. Kvůli snaze o vyřešení problému zákonodárci přišli o vzdálený přístup do své elektronické pošty, informovala agentura Reuters.
Kategorie: Hacking & Security

Dva mladíci útočili na Microsoft. Nedopadlo to dobře

24 Červen, 2017 - 15:57
Dva mladí hackeři z Anglie se snažili zaútočit na servery amerického Microsoftu s jediným cílem – ukrást citlivá data zákazníků tohoto softwarového gigantu. Jejich snažení však bylo neúspěšné, a co hůř, oba skončili v rukách policie. Upozornil na to server The Hacker News.
Kategorie: Hacking & Security

Vyděračský virus napadl továrnu Hondy

23 Červen, 2017 - 09:52
V posledních týdnech nebylo o vyděračském viru WannaCry takřka slyšet. To ale neznamená, že by se i nadále nešířil internetem, právě naopak. Tomuto nezvanému návštěvníkovi se dokonce podařilo zavirovat důležité systémy v jedné japonské továrně automobilky Honda. Ta tak musela být uzavřena.
Kategorie: Hacking & Security

Italské ministerstvo zahraničí se stalo terčem hackerského hnutí Anonymous

21 Červen, 2017 - 08:27
Italské ministerstvo zahraničí v úterý oznámilo, že vyšetřuje pokus o hackerský útok na své počítače. Hackerská skupina, která se označuje jako italská odnož hnutí Anonymous, předtím zveřejnila některá data, která podle ní ukradla z počítačů ministerstva. Není zatím jasné, zda jsou mezi těmito údaji nějaké citlivé informace, uvedla agentura Reuters.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři mohou špehovat lidi přes kamery. Kvůli chybám v ovládacím softwaru

20 Červen, 2017 - 14:47
Zneužít chyby v IP kamerách čínské výroby mohou relativně snadno počítačoví piráti. Touto cestou pak mohou špehovat bez vědomí uživatele lidi, kteří se budou nacházet před objektivem. Na chyby upozornila bezpečnostní společnost F-Secure.
Kategorie: Hacking & Security

Za útoky na internetu hrozí sankce, varovala EU

20 Červen, 2017 - 09:49
Země Evropské unie varovaly, že by na protiprávní činy v kybernetickém prostoru mohly společně reagovat například uvalením sankcí. Plyne to ze závěrů pondělního jednání ministrů zahraničí osmadvacítky v Lucemburku. Upozornění přichází v době, kdy se v USA i jinde mluví o snaze Ruska prosazovat své cíle právě prostřednictvím různých operací na internetu. V souvislosti s operacemi v kybernetickém prostoru ale bývá zmiňována také Čína nebo Severní Korea.
Kategorie: Hacking & Security

Na internet se omylem dostala osobní data 200 miliónů Američanů

19 Červen, 2017 - 21:18
Osobní údaje téměř 200 miliónů Američanů byly volně k nahlédnutí na internetu kvůli chybě způsobené při jejich zpracování. Na veřejně přístupný server je omylem umístila analytická firma pracující pro Republikánskou stranu. Data včetně adres či telefonních čísel byla přístupná možná až několik měsíců, informují americká média.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečné chyby ohrožují uživatele Windows XP i Vista

19 Červen, 2017 - 15:28
Společnost Microsoft ukončila v letošním roce podporu pro operační systém Windows Vista, podobně jako tomu bylo před lety v případě populárních xpéček. Ani pro jeden systém tak už neměly vycházet aktualizace. Kvůli nově objeveným nebezpečným chybám se však americký softwarový gigant rozhodl udělat výjimku a opravy vydat pro Windows XP i Vista.
Kategorie: Hacking & Security

Vir Industroyer může napadat rozvodny elektřiny a ohrozit veřejnou dopravu

19 Červen, 2017 - 11:56
Malware, který odhalila společnost ESET, s největší pravděpodobností může za loňský výpadek elektřiny v části ukrajinské metropole Kyjeva. Experti se shodují, že šlo jen o test.
Kategorie: Hacking & Security

Bezpečnost internetového bankovnictví lidé podceňují, i když základní zásady znají

16 Červen, 2017 - 08:17
Většina Čechů zná základní zásady, jak bezpečně využívat své internetové bankovnictví. Když ale dojde na uplatňování těchto zásad v praxi, jsou lidé liknaví. Používají jednoduchá hesla, mění je jen zřídka, a ještě větší mezery mají v zabezpečení svého mobilního telefonu. Vyplývá to z průzkumu ČSOB.
Kategorie: Hacking & Security

Chytré mobily chrání před viry jen polovina Čechů

15 Červen, 2017 - 10:56
Chytré mobilní telefony chrání před útoky škodlivých programů jen zhruba polovina českých uživatelů, u notebooků a PC přesahuje podíl chráněných zařízení 90 procent. Vyplývá to ze statistik antivirové firmy Eset.
Kategorie: Hacking & Security

WannaCry už hrozbu nepředstavuje. Kvůli lajdácké práci počítačových pirátů

15 Červen, 2017 - 08:08
Vyděračský virus WannaCry na začátku května vyděsil takřka celý svět. Tento škodlivý kód totiž za pouhých pár hodin stihl infikovat více než 300 000 počítačů ve 150 zemích světa. Jak však nyní ukázala detailní analýza tohoto nezvaného návštěvníka, počítačoví piráti při programování WannaCry odvedli lajdáckou práci. Udělali několik zásadních chyb, díky kterým je možné napadené soubory vrátit zpět.
Kategorie: Hacking & Security

Vyhráli jste iPhone! Trik podvodníků poznají jen pozorní

10 Červen, 2017 - 16:59
V posledních týdnech se českým internetem opět začaly šířit podvodné soutěže pod hlavičkou společnosti Seznam.cz, ve kterých počítačoví piráti slibují hodnotné výhry. Ve skutečnosti se však od důvěřivců snaží získat důvěrné informace, v některých případech je dokonce připravit o peníze.
Kategorie: Hacking & Security

Google odstranil na 30 chyb v prohlížeči Chrome

9 Červen, 2017 - 14:55
Na třicet bezpečnostních děr v internetovém prohlížeči Chrome řeší nová verze tohoto prohlížeče, kterou tento týden uvolnila společnost Google. Chrome 59, jak se tato verze nazývá, zároveň vylepšuje některé funkce.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečné chyby ve Windows ohrožují milióny uživatelů

9 Červen, 2017 - 08:42
Český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ varoval před několika chybami, které se týkají různých verzí operačního systému Windows. Zneužít je mohou počítačoví piráti k tomu, aby propašovali libovolný virus do cizího počítače. Podle nejstřízlivějších odhadů tyto trhliny ohrožují milióny uživatelů z různých koutů světa.
Kategorie: Hacking & Security

Za celosvětovým vyděračským virem stál teprve 14letý mladík. Skončil v poutech

8 Červen, 2017 - 14:44
Pod pojmem hacker si většina lidí pravděpodobně představí nějakého počítačového experta, který po studiích na vysoké škole zběhl na temnou stranu. Jenže ve skutečnosti mohou hackerské dovednosti ovládat bez nadsázky doslova děti. V Japonsku například kvůli šíření obávaných vyděračských virů zadrželi teprve 14letého mladíka.
Kategorie: Hacking & Security

Vyděračské viry AES-NI a XData už neděsí. Bezpečnostní experti mají lék

8 Červen, 2017 - 11:04
Hned na dva vyděračské viry vyzráli bezpečnostní experti. Hrozbu pro uživatele tak již škodlivé kódy AES-NI a XData nepředstavují, neboť odborníci z antivirové společnosti Eset vytvořili nástroj, pomocí kterého je možné tyto záškodníky ze systému vyhnat a uzamčená data zpřístupnit i bez placení výkupného.
Kategorie: Hacking & Security

Ke sporům arabských zemí s Katarem přispěli ruští hackeři, uvedla CNN

7 Červen, 2017 - 12:45
Představitelé amerických tajných služeb jsou podle CNN přesvědčeni, že ruští hackeři rozšířili falešné zprávy, které vedly k tomu, že Saúdská Arábie a některé další arabské země přerušily diplomatické vztahy s Katarem. Cílem Ruska podle americké rozvědky zřejmě bylo vyvolat neshody mezi USA a jejich spojenci. Kreml to v reakci odmítl s tím, že o pirátském útoku proti Kataru nejsou žádné důkazy.
Kategorie: Hacking & Security

Nový úřad pro kybernetickou bezpečnost dostal v Senátu zelenou

7 Červen, 2017 - 11:57
Senátoři ve středu schválili novelu zákona o kybernetické bezpečnosti, která počítá i se vznikem samostatného úřadu, který bude na tuto oblast dohlížet. Novela se bude vztahovat i na správce a provozovatele informačních systémů v dopravě a energetice.
Kategorie: Hacking & Security