Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 50 min 47 sek zpět

Falešné bankovní aplikace připraví uživatele o peníze. Experti jich odhalili šest

8 hodin 23 min zpět
Hned šest podvodných bankovních aplikací, prostřednictvím kterých se snaží kybernetičtí piráti připravit uživatele o peníze, objevili bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset. Situace je o to závažnější, že všechny programy mohli lidé stáhnout přímo z oficiálního obchodu z aplikace Google Play.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři napadli 29 miliónů účtů na Facebooku

10 hodin 28 min zpět
Společnost Facebook upřesnila detaily útoku, v jehož rámci mělo být ohroženo až 50 miliónů uživatelů. Zástupci společnosti na konci minulého týdne upřesnili, že hackeři se dostali jen k 29 miliónům účtů.
Kategorie: Hacking & Security

Sankce od EU za kybernetické problémy? Itálie je proti

11 hodin 16 min zpět
Itálie se staví proti záměru ostatních zemí Evropské unie sankcionovat státy, které podnikají kybernetické útoky. Podle agentury Reuters to ukazuje tajný unijní dokument, který dostala k nahlédnutí. Postoj Říma by korespondoval s dřívějšími výzvami ke snižování napětí ve vztahu k Rusku, píše Reuters.
Kategorie: Hacking & Security

Prosime vás abyste raději to zaplatili. Policie varuje před podvodníky s falešnými fakturami

13 Říjen, 2018 - 18:44
Pardubická policie v sobotu varovala lékaře a podnikatele před podvodníky, kteří rozesílají faktury za údajně sjednané reklamní služby a požadují peníze. Kriminalisté evidují již desítky poškozených. Rozesílané mailové zprávy podle policie obsahují spoustu chyb.
Kategorie: Hacking & Security

Pentagonu unikla data o vojácích a civilních zaměstnancích

13 Říjen, 2018 - 12:18
Americkému ministerstvu obrany unikla data o cestovních záznamech s citlivými informacemi o vojácích a civilních zaměstnancích. Pentagon oznámil, že rozsah incidentu je stále předmětem vyšetřování, podle informací televize Fox News ale mohl postihnout až 30 000 zaměstnanců.
Kategorie: Hacking & Security

Odposlouchávat mobily mohl kdokoliv. Kvůli chybě ve WhatsAppu

11 Říjen, 2018 - 10:21
WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších chatovacích aplikací na světě, používá ji několik stovek miliónů lidí. Nyní se ale ukázalo, že tento program, který je k dispozici především pro chytré telefony, obsahoval kritickou bezpečnostní chybu. Tu mohli hackeři zneužít klidně k tomu, aby odposlouchávali uživatele prostřednictvím mobilního telefonu.
Kategorie: Hacking & Security

Finanční společnosti zablokovaly většinu kyberútoků. Některé ale po více než týdnu

11 Říjen, 2018 - 08:39
Firmy z oboru finančních služeb zablokovaly 81 procent pokusů o kybernetický útok v porovnání s 66 procenty v roce předchozím. Přesto v průměru více než 40 procent útoků zůstalo neodhaleno po dobu delší než jeden týden a dalších devět procent po dobu více než jeden měsíc. Vyplývá to ze studie společnosti Accenture. Ta je založena na dotazování 800 finančních podniků a na šetření cílených kyberútoků, které mají potenciál proniknout do zabezpečení sítě.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečnou chybu ve Windows zneužívali hackeři

10 Říjen, 2018 - 13:59
V operačním systému Windows od společnosti Microsoft byla objevena nebezpečná trhlina. Přestože ji americký softwarový gigant velmi rychle opravil, stihli ji hned v několika případech zneužít počítačoví piráti. Upozornili na to bezpečnostní experti z antivirové společnosti Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security

Na web ukrajinského daňového úřadu od pondělí útočí hackeři

10 Říjen, 2018 - 07:32
Internetový server ukrajinské státní daňové služby čelí od pondělí kybernetickému útoku. Úřad to oznámil na svém facebooku. Úřední web, který například k podání daňového přiznání využívají denně milióny lidí, je i ve středu mimo provoz.
Kategorie: Hacking & Security

Česko zasáhla další vlna vyděračských e-mailů

8 Říjen, 2018 - 13:17
V pořadí již druhá vlna vyděračských e-mailů, ve kterých útočníci vyhrožují zveřejněním lechtivých materiálů, zasáhla Českou republiku. Kyberzločinci straší příjemce RAT viry, prostřednictvím kterých na dálku aktivovali jejich web kamery.
Kategorie: Hacking & Security

BIS pomohla vypnout hackerské servery Hizballáhu v Česku

8 Říjen, 2018 - 11:39
Bezpečnostní informační služba (BIS) přispěla k vypnutí sítě hackerských serverů, které na našem území provozovalo libanonské militantní šíitské hnutí Hizballáh za účelem kybernetické špionáže.
Kategorie: Hacking & Security

Nový útok na účty České spořitelny je zákeřnější než dřív, nemá gramatické chyby

8 Říjen, 2018 - 10:32
Počítačoví piráti neustále hledají cesty, jak se dostat na cizí bankovní účty. Tentokrát to zkouší přes zasílání zabezpečené e-mailové zprávy uživatelům. Samozřejmě jde ale o podvod. Před novým typem útoku varovala Česká spořitelna.
Kategorie: Hacking & Security

Akcie Lenovo a ZTE prudce klesly. Kvůli zprávám o hackerech

6 Říjen, 2018 - 21:19
Akcie čínských firem Lenovo a ZTE v pátek prudce oslabily. Investoři se obávají dopadů na další prodej výrobků těchto firem v zahraničí po zprávě agentury Bloomberg, podle které systémy mnoha amerických firem obsahovaly škodlivé čipy. Ty tam podle zprávy vložili čínští špioni. Akcie Lenova na burze v Hongkongu oslabily asi o 15 procent a ZTE o 11 procent.
Kategorie: Hacking & Security

Česko nepodceňuje rizika související s kyberbezpečností, prohlásil Metnar

5 Říjen, 2018 - 11:27
Česká republika nepodceňuje rizika související s kybernetickou bezpečností, řekl v Bruselu ministr obrany Lubomír Metnar. Spolu s dalšími ministry ze zemí NATO diskutoval ve středu a čtvrtek nejen o zvyšování obranných výdajů členských států, ale také právě o způsobech, jak se aliance může počítačovým útokům bránit.
Kategorie: Hacking & Security

Moderní elektronika prý obsahuje špiónské čipy z Číny. Apple a Amazon to popírají

5 Říjen, 2018 - 08:41
Moderní elektronika, která se vyrábí v Číně, má obsahovat zákeřné počítačové čipy. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na 17 nejmenovaných zdrojů ze zpravodajských služeb a firem, které chytré telefony, počítačové tablety a další zařízení vyrábějí. Společnosti Apple a Amazon, jichž se má kauza týkat, to však popřely.
Kategorie: Hacking & Security

USA a další země daly své kybernetické schopnosti k využití NATO

5 Říjen, 2018 - 08:16
Spojené státy jsou připravené poskytnout v případě potřeby kybernetickou podporu svým spojencům v Severoatlantické alianci. Novinářům to po jednání se svými kolegy z ostatních zemí EU řekl americký ministr obrany James Mattis. Podobně se na ministerské schůzce vyjádřili také zástupci několika dalších zemí; aliance nyní řeší, jak tuto oblast účinně zapojit do svých misí a operací.
Kategorie: Hacking & Security

USA a Nizozemsko obvinily sedm ruských agentů z hackerských útoků

4 Říjen, 2018 - 21:12
Americká FBI ve středu zveřejnila podoby sedmi hledaných ruských agentů vojenské rozvědky GRU, které spojuje s ruskými hackerskými útoky proti antidopingovým úřadům. Čtyři z nich jmenovalo ve čtvrtek Nizozemsko, když informovalo o dubnovém hackerském útoku na sídlo Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW ) v Haagu.
Kategorie: Hacking & Security

Rozkryli jsme kyberútok Rusů, tvrdí Nizozemci. Agenty prý zajímaly počítače OPCW i let MH17

4 Říjen, 2018 - 12:21
Nizozemsko rozkrylo plán počítačového útoku na Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu. Země vyhostila čtyři Rusy podezřelé ze špionáže, sdělila nizozemská ministryně obrany Anke Bijleveldová.
Kategorie: Hacking & Security

Ruská vojenská rozvědka páchá ve světě kybernetické útoky, prohlásil britský ministr

4 Říjen, 2018 - 09:03
Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt v prohlášení obvinil ruskou vojenskou rozvědku GRU, že v celém světě páchá kybernetické útoky na politické a sportovní instituce, podniky a média. V komuniké se odvolal na zjištění britského Národního střediska kybernetické bezpečnosti (NCSC).
Kategorie: Hacking & Security

Internetovým hrozbám kralují nechtěné reklamy, za které se maskují viry

3 Říjen, 2018 - 15:55
Nejčastěji se tuzemským internetem šíří nechtěné reklamy, které se snaží uživatele přimět, aby si stáhli infikované doplňky internetového prohlížeče. V čele žebříčku nejrozšířenějších webových hrozeb se drží tyto škodlivé kódy již druhý měsíc. Vyplývá to z informací antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security