Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 40 min 19 sek zpět

Na e-mailové účty amerických senátorů útočí hackeři. Opakovaně

20 Září, 2018 - 08:30
Zahraniční hackeři opakovaně útočí na osobní e-mailové účty amerických senátorů a jejich pomocného personálu. V dopisu adresovaném vedení horní komory Kongresu to napsal demokratický senátor Ron Wyden. Podle agentury AP hackeři útočí hlavně v posledních týdnech a měsících.
Kategorie: Hacking & Security

Zaznamenali jsme neobvyklé aktivity na vašem účtu, zkouší podvodníci napálit důvěřivce

12 Září, 2018 - 13:46
Napálit uživatele internetového bankovnictví společnosti mBank se snaží v posledních dnech počítačoví piráti. Internetem kolují podvodné e-maily, ve kterých podvodníci tvrdí, že na klientských účtech došlo k neobvyklé aktivitě.
Kategorie: Hacking & Security

Hacker Guccifer bude vydán do USA, rozhodl rumunský soud

12 Září, 2018 - 08:36
Rumunský soud rozhodl, že hacker Marcel Lazar Lehel, známý jako Guccifer, může být vydán do Spojených států k výkonu trestu, který mu již dříve uložil americký soud. Tento počítačový pirát proslul pronikáním do e-mailových účtů vysokých amerických politiků, včetně bývalého ministra zahraničí Colina Powella.
Kategorie: Hacking & Security

Za více než půlkou úniku dat z velkých firem jsou zaměstnanci

11 Září, 2018 - 14:24
Za celkem 58 procenty úniků dat z velkých firem stojí buď vlastní zaměstnanci, nebo obchodní partneři. Dalšími riziky jsou neaktualizovaný software nebo zařízení pro internet věcí (IoT). Vyplývá to z údajů antivirové společnosti Eset. Podle analytické firmy Gartner poroste tento trh v následujících pěti letech o 25 až 40 procent ročně.
Kategorie: Hacking & Security

Reklamní škodlivé viry jsou na vzestupu, šíří se častěji než těžařské

11 Září, 2018 - 13:02
Několik dlouhých měsíců představovaly nejrozšířenější hrozbu na internetu tzv. těžařské viry. Podle antivirové společnosti Eset je však na pomyslném trůnu vystřídaly v uplynulých týdnech škodlivé kódy šířící reklamu.
Kategorie: Hacking & Security

Šest nejrozšířenějších virů na internetu. V ohrožení jsou PC i mobily

10 Září, 2018 - 12:35
Internetem každý den kolují podle nejstřízlivějších odhadů stovky tisíc škodlivých kódů. Napáchat větší škody, tedy zavirovat více počítačů a mobilů najednou, se ale podaří jen pár z nich. Antivirová společnost Check Point sestavila žebříček těch nejrozšířenějších hrozeb, se kterými se uživatelé mohou setkat v prostředí internetu.
Kategorie: Hacking & Security

Jak probíhal útok na British Airways? Hackeři měli přístup k systémům několik dní

10 Září, 2018 - 08:17
Generální ředitel letecké společnosti British Airways Alex Cruz se omluvil za „velmi sofistikované porušení bezpečnostních systémů firmy”, o kterém aerolinky informovaly minulý týden. Zároveň prozradil detaily o útoku hackerů na servery společnosti.
Kategorie: Hacking & Security

Statisíce platebních karet v ohrožení. British Airways vyšetřuje únik dat

7 Září, 2018 - 08:13
Britská letecká společnost British Airways vyšetřuje krádež zákaznických údajů. Podle firmy se vyšetřování týká osobních a finančních údajů ze zhruba 380 000 platebních karet zákazníků, kteří si prostřednictvím její internetové stránky či mobilní aplikace rezervovali letenky v období od 21. srpna do 5. září, píše list The Guardian.
Kategorie: Hacking & Security

Nejvíce uživatele ohrožovaly těžařské viry, ukázal průzkum

4 Září, 2018 - 12:30
Antivirová společnost Check Point zveřejnila žebříček nejrozšířenějších virů na českém internetu za první pololetí letošního roku. Z něj je patrné, že nejčastěji počítačoví piráti šířili škodlivé kódy, jejichž prostřednictvím vydělávají kybernetické měny. Ty pak mohou směnit za skutečné peníze.
Kategorie: Hacking & Security

V Německu vznikne agentura pro kybernetickou bezpečnost

29 Srpen, 2018 - 18:51
Německá vláda hodlá zřídit novou agenturu, která by se zabývala špičkovým výzkumem v oblasti kybernetické bezpečnosti. To má Německu umožnit zbavit se v oblasti digitálních technologií závislosti na Spojených státech, Číně a dalších zemích, vysvětlil ve středu německý ministr vnitra Horst Seehofer.
Kategorie: Hacking & Security

Desítky miliónů uživatelů v ohrožení? Policie vyšetřuje únik dat zákazníků Huazhu Group

29 Srpen, 2018 - 10:38
Čínská policie vyšetřuje možný masivní únik dat zákazníků hotelové společnosti Huazhu Group, která patří k největším v zemi. Podle čínských státních médií se v jednom příspěvku na internetu objevila nabídka na prodej dat více než 130 miliónů klientů skupiny. Společnost v úterním prohlášení uvedla, že nemůže potvrdit, že jde opravdu o zákaznické údaje.
Kategorie: Hacking & Security

Ruští hackeři se pokoušeli sledovat i pravoslavné kněze

28 Srpen, 2018 - 09:58
Rusové, kteří ve Spojených státech čelí obvinění z hackerského útoku na počítače Demokratické stany před prezidentskými volbami v USA v roce 2016, se pokoušeli proniknout do osobní korespondence některých prominentních představitelů pravoslavné církve. Ve své reportáži to dnes napsala agentura AP.
Kategorie: Hacking & Security

Bezpečnostní experti bijí na poplach. Bankovních virů dramaticky přibylo

27 Srpen, 2018 - 12:05
Stále častěji nasazují kyberzločinci trojské koně, prostřednictvím kterých se snaží dostat na bankovní účty svých obětí. Soustředí se přitom velmi často na chytré telefony, jak dokládá analýza antivirové společnosti Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security