Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 1 min 14 sek zpět

USA útočí na ruskou elektrickou síť, tvrdí New York Times. Zrada, zlobí se Trump

16 hodin 9 min zpět
Spojené státy vystupňovaly digitální útoky proti Rusku. Jedním z amerických cílů se stala ruská rozvodná síť elektřiny. Napsal to americký deník The New York Times (NYT). Prezident Donald Trump označil zprávu NYT „fakticky za zradu“.
Kategorie: Hacking & Security

Největší světový pivovar zakládá divizi na obranu před hackery

14 Červen, 2019 - 08:22
Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev se rozhodl založit divizi pro kybernetickou bezpečnost. Divize má podniku pomoci bránit se rostoucímu počtu kybernetických útoků, napsala agentura Reuters.
Kategorie: Hacking & Security

Počítačoví piráti útočí už i přes kalendáře

13 Červen, 2019 - 07:01
Nejen v nevyžádaných e-mailech a na podvodných webových stránkách se ukrývají nebezpečné hrozby. Útočit dovedou počítačoví piráti už i přes kalendář – rozesílají smyšlená oznámení, jejichž prostřednictvím se snaží vylákat z lidí osobní informace.
Kategorie: Hacking & Security

Čechy nejvíce ohrožoval škodlivý kód ScrInject

10 Červen, 2019 - 13:04
Nejrozšířenější kybernetickou hrozbou v Česku se stal minulý měsíc škodlivý kód nazvaný HTML/ScrInject. Ten návštěvníky napadených internetových stránek přesměrovává na podvodné weby se škodlivým obsahem. Upozornili na to bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Většina Čechů používá paměťová média, zabezpečení ale řeší málokdo

9 Červen, 2019 - 05:47
Drtivá většina Čechů (93 %) používá paměťová zařízení, jako jsou například USB flashky či externí disky. Na ně přitom často ukládají i citlivé firemní informace, přesto zabezpečení řeší jen málokdo. Vyplývá to z průzkumu společností Seznam.cz a Eset.
Kategorie: Hacking & Security

V Česku ubylo počítačových virů a útoků

8 Červen, 2019 - 08:22
Česká republika poskočila v dubnu směrem dolů v nelichotivém žebříčku zemí, kde dochází nejčastěji k úspěšným útokům hackerů a také nejrůznějších virů. To jinými slovy znamená, že v tuzemsku ubylo v uplynulém měsíci virů i útoků. Vyplývá to z analýzy kyberbezpečnostní společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

6 nejrozšířenějších škodlivých kódů na síti

7 Červen, 2019 - 14:14
Každý den kolují internetem stovky tisíc škodlivých kódů, podle některých odhadů jde dokonce o miliony. Žebříček šesti nejrozšířenějších virů na síti, které trápily uživatele v uplynulém měsíci, sestavila kyberbezpečnostní společnost Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Bankovní trojský kůň Trickbot je opět na scéně

7 Červen, 2019 - 08:07
Kyberzločinci začali opět využívat víceúčelové bankovní trojské koně. V minulém měsíci byl nejrozšířenější trojan Trickbot, který se dostal do žebříčku deseti nejrozšířenějších virů na světě. Před rostoucí hrozbou varovali bezpečnostní experti z kyberbezpečnostní společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Bezpečnostní experti bijí na poplach. Hackeři cílí na bankovnictví stále častěji

6 Červen, 2019 - 12:55
Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Kaspersky Lab varovali před znepokojujícím nárůstem virů, které se zaměřují na krádeže peněz či alespoň přihlašovacích údajů k mobilnímu internetovému bankovnictví. Útočníci přitom sází na to, že lidé velmi často bezpečnost svých účtů podceňují.
Kategorie: Hacking & Security

Tinder musí sdílet údaje o uživatelích, požaduje Rusko

5 Červen, 2019 - 06:02
Ruské úřady oznámily, že zařadily oblíbenou seznamovací aplikaci Tinder na seznam sítí, po kterých požadují informace o osobních údajích uživatelů. Ve svém prohlášení o tom informovala ruská cenzurní instituce Roskomnadzor. Údaje o uživatelích již Moskva žádá například po sociálních sítích Facebook či Twitter.
Kategorie: Hacking & Security

Veřejná úložiště dat: nechráněné citlivé informace

4 Červen, 2019 - 07:06
Veřejná datová úložiště se stala součástí běžného života pro posílání třeba většího souboru fotografií či jiných dat. Bývalého vojenského počítačového specialistu na šifrování a dnes bezpečnostního analytika společnosti Anect Zbyňka Malého šokovalo, co všechno našel volně ležet na těchto datových „parkovištích“.
Kategorie: Hacking & Security

Škodlivý kód WannaCry ochromil technologický svět. Klíčová zranitelnost je stále hrozbou

3 Červen, 2019 - 11:07
Jako lavina se internetem šířil před dvěma roky vyděračský virus WannaCry. Tento škodlivý kód způsobil kolaps drah, benzínek i nemocnic. Jediný škodlivý kód tak ukázal, jak zranitelný je moderní svět, který je závislý na počítačích a internetu. Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset nyní upozornili, že klíčová zranitelnost představuje hrozbu stále.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečné triky počítačových pirátů

31 Květen, 2019 - 13:18
S počítačovými útoky se v posledních týdnech doslova roztrhl pytel. Kyberzločinci přitom necílí pouze na klasické stolní sestavy a notebooky, ale také častěji na chytré telefony. Škodlivé kódy dokážou šířit klidně i pomocí SMS zpráv.
Kategorie: Hacking & Security

Česko je deváté na světě v počtu nezabezpečených on-line kamer

31 Květen, 2019 - 08:10
V tuzemsku je více než 400 nezabezpečených bezpečnostních kamer, ze kterých lze záběry sledovat na internetu. Česko je tak v jejich počtu na devátém místě na světě. Vedou USA před Japonskem a Itálií. Uvedl to server Insecam.org, který záběry zveřejňuje.
Kategorie: Hacking & Security

Polovina Čechů na veřejných WiFi pracuje s citlivými daty

31 Květen, 2019 - 07:05
K veřejným WiFi sítím se připojuje 94 procent dospělých Čechů. Téměř polovina (49 procent) na nich provádí i citlivé aktivity, jako je například zadávání hesel, internetové bankovnictví nebo posílání intimních fotek. Vyplývá to z letošního průzkumu vzdělávacího projektu Digitální pevnost.
Kategorie: Hacking & Security

Počítačové viry proměnil v umělecké dílo. Vydělal 31 milionů korun

30 Květen, 2019 - 10:52
Velmi netradiční aukci uspořádal tento týden americký umělec Guo O Dong. Ten na internetu dražil 11 let starý netbook, který napěchoval šesti nejznámějšími viry na světě. A, světe, div se, toto umělecké dílo se prodalo za 1,34 milionu dolarů, tedy v přepočtu 31 milionů korun.
Kategorie: Hacking & Security

Rostoucí kurz bitcoinu nahrává počítačovým pirátům

28 Květen, 2019 - 08:25
Z rostoucího kurzu bitcoinu se mohou těšit nejenom majitelé této virtuální měny, ale podle všeho také počítačoví piráti. Ti si totiž také všimli stoupající hodnoty, a kvůli tomu začali své kybernetické útoky cílit právě na nejznámější virtuální měnu světa. Informovala o tom antivirová společnost Eset s tím, že kromě bitcoinů se útočníci zaměřili také na další kybernetické měny.
Kategorie: Hacking & Security

Hra o trůny přinesla vzestup kybernetických útoků

27 Květen, 2019 - 09:31
Letos se fanoušci dočkali uzavření seriálové ságy Hra o trůny. Vydání prakticky každého dílu osmé série nicméně přineslo prudký nárůst kybernetické kriminality. Aktivity počítačových pirátů zmapovala antivirová společnost Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security

Každý druhý odeslaný e-mail je spam. Nejvíce nevyžádané pošty pochází z Číny

26 Květen, 2019 - 13:46
Denně kolují internetem stovky milionů e-mailů, každý druhý je přitom nevyžádaný. V porovnání s loňským prvním čtvrtletím jde o nárůst o čtyři procentní body na 56 %. Vyplývá to ze statistiky antivirové společnosti Kaspersky Lab, podle které nejvíce nevyžádané pošty pochází z Číny.
Kategorie: Hacking & Security

Hacker našel čtyři chyby ve Windows. Za pouhých 24 hodin

24 Květen, 2019 - 13:20
Anonymní hacker, vystupující pod přezdívkou SandboxyEscaper, objevil během pouhých 24 hodin hned čtyři zranitelnosti v operačním systému Windows 10 a webovém browseru Internet Explorer 11, který je nedílnou součástí desítek.
Kategorie: Hacking & Security