Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 36 min 34 sek zpět

Těžařské viry útočily desetkrát častěji než vyděračské škodlivé kódy

18 Duben, 2019 - 07:22
Ještě před dvěma roky představovaly největší hrozbu vyděračské viry z rodiny tzv. ransomwarů. V uplynulých měsících se však situace dramaticky změnila a na pozici nejrozšířenějších škodlivých kódů se vyhouply těžařské viry, které potají zneužívají výkon napadeného stroje.
Kategorie: Hacking & Security

Český student pomohl v USA odhalit slabiny virtuální reality

17 Duben, 2019 - 14:25
Student brněnské techniky Martin Vondráček se při pobytu ve Spojených státech podílel na odhalení bezpečnostních chyb v aplikacích pro virtuální realitu. Výzkumníci na zjištěné slabiny upozornili vývojáře, chyby se tak podařilo napravit a tím předejít potenciálním útokům. Hackeři se teoreticky mohli nepozorovaně dostat do soukromých místností ve virtuální realitě.
Kategorie: Hacking & Security

Viry se nevyhýbají ani počítačům od Applu. Existují jich desítky

16 Duben, 2019 - 08:29
Počítačoví piráti se velmi často zaměřují na operační systém Windows, neboť je mezi uživateli nejrozšířenější. To nicméně neznamená, že by v jejich hledáčku nebyly další počítačové platformy. Experti z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní upozornili, že pro MacOS od Applu existují desítky virů, které ohrožují uživatele.
Kategorie: Hacking & Security

Tchaj-wan chce spolupracovat s ČR v kybernetické bezpečnosti

13 Duben, 2019 - 07:23
Tchaj-wan má zájem o vytvoření aliance s Českem při zajišťování kybernetické bezpečnosti. Na semináři ve Sněmovně to řekl náměstek ředitele tchajwanské Rady národní bezpečnosti Vincent Čchen. Varoval přitom před kybernetickými hrozbami, které pocházejí z Číny.
Kategorie: Hacking & Security

Obří hackerské tržiště ukrývá desítky tisíc kradených identit

12 Duben, 2019 - 11:09
Uživatelská data mají na černém internetovém trhu cenu zlata, to se ví již dlouhá léta. Bezpečnostní experti antivirové společnosti Kaspersky Lab nicméně nyní odhalili obří hackerské tržiště, prostřednictvím kterého se nelegálně prodávají kradené digitální identity. A k mání jich tam jsou desítky tisíc.
Kategorie: Hacking & Security

Viry se šíří i přes videa. Nejrizikovější je Hra o trůny

9 Duben, 2019 - 12:57
Počítačoví piráti hledají neustále zadní vrátka, prostřednictvím kterých by propašovali škodlivé kódy do cizích počítačů. Kromě bezpečnostních trhlin zneužívají například i kopie populárních filmů a seriálů na internetu, jak upozornili bezpečnostní experti z antivirové společnosti Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberútoků přibývá. Jak chránit data ve firmách?

8 Duben, 2019 - 07:22
Bezpečnostní experti bijí na poplach, kybernetických útoků v posledních měsících dramaticky přibývá. Počítačoví piráti se přitom při svých nájezdech velmi často soustředí na firmy. Je to dáno i tím, že zabezpečení je v celé řadě podniků podceňováno.
Kategorie: Hacking & Security

Chytré telefony Xiaomi obsahovaly nebezpečnou chybu. Už z výroby

5 Duben, 2019 - 14:19
Bezpečnostní experti kladou uživatelům neustále na srdce, že mají své chytré telefony chránit nějakým antivirovým programem. Jak se ale nyní ukázalo, v některých situacích nemusí ani to stačit. Nové mobilní přístroje od společnosti Xiaomi totiž obsahovaly závažnou bezpečnostní zranitelnost již z výroby.
Kategorie: Hacking & Security

Nejrozšířenější hrozby na českém internetu

4 Duben, 2019 - 12:34
Největší internetovou hrozbou v Česku byl v minulém měsíci Javascript JS/Adware.Agent.AF. Jde o škodlivý kód, který přesměrovává uživatele z legitimních webů na nechtěné, většinou jde přitom o reklamní weby. Informovali o tom bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset, kteří zároveň zveřejnili žebříček deseti nejrozšířenějších hrozeb na síti.
Kategorie: Hacking & Security

Internetoví podvodníci mají nový trik. Zkoušejí to přes erotiku

4 Duben, 2019 - 11:55
Policie ve čtvrtek varovala před novým trikem internetových podvodníků. Zaměřují se při něm na uživatele, kteří navštěvují webové stránky s erotickou tematikou. Podle společnosti Seznam.cz byly výhružné e-maily zaslány mimo jiné do zhruba 200 tisíc schránek tohoto portálu.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři ze Saúdské Arábie ukradli data z mobilu šéfa Amazonu, zjistil detektiv

1 Duben, 2019 - 12:13
Hackeři ze Saúdské Arábie napadli mobilní telefon šéfa internetového obchodu Amazon Jeffa Bezose a ukradli z něj jeho osobní data. Podle zpravodajského serveru BBC to vyplývá ze zjištění soukromého vyšetřovatele, který měl vypátrat, jak Bezosovy osobní zprávy získal americký bulvární deník National Enquirer. Rijád zprávy zatím nekomentoval.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberzločinci nasazují těžařské viry. Dramaticky jich přibylo

1 Duben, 2019 - 08:39
Těžařské viry se mezi kyberzločinci těší čím dál větší popularitě. Počet útoků těchto nezvaných návštěvníků, kteří potají zneužívají výkon napadených strojů k těžbě virtuálních měn, v minulém roce stoupl o 80 procent na více než pět milionů. Nelegální dobývání kryptoměn, tzv. mining, loni předstihlo všechny ostatní typy kybernetických hrozeb včetně vyděračských programů. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security

Posíláme dárek, ale nejste doma, balamutí hackeři

28 Březen, 2019 - 19:47
Hackerům nejsou svaté ani svátky. V podvodném e-mailu na oko existující firma napíše, že chce dopravit dárek od blízké osoby, ale adresáta nezastihla. Reálně přitom vyhlíží i e-mail od údajného odesílatele. Když se ale člověk podívá, co mu kdo posílá, pustí si do počítače virus, který mu vyluxuje účet.
Kategorie: Hacking & Security

Hackerský útok může Norsk Hydro přijít na stovky milionů korun

26 Březen, 2019 - 19:02
Norský konglomerát Norsk Hydro, který před týdnem napadli hackeři, může kvůli útoku přijít o více než 40 milionů dolarů (913 milionů Kč). Útok paralyzoval část aktivit společnosti a podle jejích odhadů uvedení IT systémů do původního stavu potrvá minimálně týdny.
Kategorie: Hacking & Security