Projekty

Verze pro tiskPDF verze

About support

Jestli máte zajímavý nápad, který by jste chtěli realizovat a potřebovali sehnat lidi se stejným zájmem a případně i web prostor, DB, maily apod. Tak nám o tom napište na naše fórum (konkrétně zde) a uvidíme co se s tím bude moct dělat. Rádi podpoříme zajímavé projekty, které mají hlavu i patu a mohli by být přínosem i pro ostatní navštěvníky Security Portálu.

Running projectz


Projekt #skola

Projekt #skola vznikl v polovině roku 2004 za účelem nekomerčního rozšiřování vědomostí z oboru net-security. Současný směr, kterým se #skola bude ubírat je založen na svodobné invenci lidí, kteří budou obětovat svůj volný čas pro projekt. Tito lidé budou #skola, bez nich by to byly moje myšlenky pouze někde na papíře. Proto dopřejme lidem, kteří se projektu učastní, patřičný respekt.
=> Fórum
=> gestor: 4194 [zavináč] security-portal [tečka] cz
=> http://skola.security-portal.cz

|___> podprojekt: FLACK - Na této stránce si můžete vyzkoušet své dovednosti v SQL Injection. Enjoy.
=> http://flack.security-portal.cz/
=> gestor: torch - 0x702ch[Alt+2]gmail.com


Czech & Slovak TOR Community

TOR (The Onion Router) je systém umožňující na Internetu skrýt vaši identitu a vámi přenášená data. Obsah dat nebo jejich zdroj nelze vysledovat. Cílem projektu je šířit podvědomí o tomto systému/programu a vyjít vstříct lidem, kteří by se chtěli zapojit do sítě onion routerů a nabídnout tak svůj traffic ostatním lidem využívajícím Tor. Propagací se snažíme podpořit projekt i finančně na oficiálních stránkách, aby mohl být systém dále vylepšován.
=> Fórum
=> gestor: cm3l1k1 [zavináč] security-portal [tečka] cz
=> http://tor.security-portal.cz

- Spřátelené projekty -

Hackerspace laby v České Republice
● Otevřená vysoce kreativní komunita
● Koncentrace mladé technologické elity
● Nekomerční, nezisková a nezávislá organizace
● Prostor – kde lidé společně pracují na zajímavých projektech, sdílí své zájmy (věda, moderní technologie, digital art) a rozvíjejí se
● Alternativní vzělávací instituce
● Inspirativní prostředí
● Laboratoř, dílna, přednášková posluchárna, klub


Honeynet.cz

Projekt je primárně zaměřen na distribuovanou detekci virů/malware, jeho kolekci a následnou forensní analýzu a tvorbu výstupů formou grafů či textových statistik. V současné době máme 13 sensorů postavených na Nepenthes. Nepenthes je nenativní honeypot, který emuluje děravé služby pro MS OS, tyto služby dovolí napadat a následně ukládá získané binární či textové soubory pro další analýzu.
=> gestor: nirgil [zavináč] honeynet [tečka] cz
=> http://honeynet.cz/


Melua Grid

Snahou je vytvorit velky resource grid na ktorom by mohli bezat vypocty paralelne (computational grid), ktory by ponukal velku diskovu kapacitu (storage grid), tak aby ho mohlo vyuzivat co najviac ludi. Cele to bezi na inferno os ktory vychadza z plan9. Vdaka jeho portabilite moze bezat mg pod mnohymi os (linux, freebsd, plan9, windows 2k/xp/nt/98) a mnohymi architekturami (x86, strongarm, sparc, powerpc).
=> gestor: v92 [at] hysteria [dot] sk
=> http://www.meluagrid.sk/

- externí Blogy na SP -

FReeZ's WebLog -- FreeZs ExtraOrdinary Weblog
Binary Flow -- RubberDuck's mud bath in digital information (assembler, programming, shellcodes)