Lupa.cz - články

Syndikovat obsah Měšec.cz
Měšec.cz - váš průvodce finančním světem
Aktualizace: 4 min 44 sek zpět

Spotřebitelé získají větší ochranu před energošmejdy i otravným voláním

24 Září, 2021 - 00:00
Sněmovna odhlasovala dvě důležité novely. Spotřebitelé díky nim získají v oblasti prodeje a zprostředkování větší zákonnou ochranu a nová práva a klid od otravných marketingových telefonátů.
Kategorie: IT News

Základní platební účet – jak funguje vaše právo na účet v bance?

24 Září, 2021 - 00:00
S novým zákonem o platebním styku byl v českém právu zakotven váš nárok na platební účet. Tedy na běžný účet. Podívejme se, jak to funguje a jaké podmínky musíte splnit.
Kategorie: IT News

Za ekologický finanční svět. Hello bank! má svůj týden udržitelnosti

23 Září, 2021 - 00:00
Klienti rozhodli, komu banka daruje peníze na udržitelné projekty. Elektroauta s levnější půjčkou. Recyklace mobilů a výhodnější podmínky na nové. Praktické ukázky, jak funguje bankovní ekologie v praxi.
Kategorie: IT News

Může existovat dvojí nájem jednoho bytu?

23 Září, 2021 - 00:00
Lze pronajmout jeden byt dvěma smlouvami, nebo je druhá nájemní smlouva automaticky neplatná? Spor o platnost výpovědi z bytu jde už počtvrté (!) k pražskému obvodnímu soudu.
Kategorie: IT News

Sociální pojištění 2022: Na minimálních zálohách si připlatíte. O dost víc než loni

22 Září, 2021 - 00:00
OSVČ si příští rok na minimálních zálohách docela tvrdě připlatí. Zatímco z loňska na letošek se jednalo o růst v řádu desítek korun, příští rok bude zvýšení ve stovkách.
Kategorie: IT News

Kde musíte za hovor s bankou platit a u které je to zdarma?

22 Září, 2021 - 00:00
Když potřebujete s bankou něco řešit, často je nejrychlejší cesta zvednout telefon a do banky zavolat. Někdy ale za hovor musíte platit. Které banky nabízí bezplatnou infolinku a které si nechají zaplatit?
Kategorie: IT News

Konec „Banky inspirované klienty“. Raiffeisenbank nově bude odpovídat „Samozřejmě“

21 Září, 2021 - 11:30
Mění se forma komunikace Raiffeisenbank směrem ke klientům. Už to nebude „Banka inspirovaná klienty“. Na otázky bude odpovídat „Samozřejmě“. Banka chystá velkou kampaň na změnu povědomí u klientů.
Kategorie: IT News

„Sporožiro jsme prodávali ještě i večer po domácnostech.“ Rozhovor s nejstarším zaměstnancem České spořitelny

21 Září, 2021 - 00:00
Protekční čísla účtů, socialistické závazky, týdny trvající platby, vznik sporožira a nábor klientů. Rozhovor s panem Volfgangem Podestátem o jeho profesním životě nejstaršího zaměstnance České spořitelny.
Kategorie: IT News

Pomohl otci odejít z tohoto světa. Smí a bude po něm dědit, nebo ne?

21 Září, 2021 - 00:00
Pomohl otci se sebevraždou. Jenže asistence u sebevraždy je trestná a trestný čin zakládá dědickou nezpůsobilost. Náleží mu dědictví, nebo ne? Pomoc sebevrahovi je trestná, ale je to jednání proti němu, nebo akt lásky?
Kategorie: IT News

Multibanking je s námi 3 roky, umí jej ale jen 7 bank

20 Září, 2021 - 00:00
API už zpřístupnily téměř všechny banky, multibanking ale nabízí jen třetina. Je za tím malý zájem klientů a jiné priority ze strany bank.
Kategorie: IT News

Cizince žádající o trvalý pobyt v Česku čeká těžší a dražší zkouška z češtiny

20 Září, 2021 - 00:00
Cizinci, kteří žádají o trvalý pobyt v Česku, budou muset skládat těžší jazykovou zkoušku, než bylo dosud nutné. A s úrovní půjde nahoru i cena, kterou za to zaplatí.
Kategorie: IT News

Jak vám v dnešní době může posloužit telefonní bankéř?

17 Září, 2021 - 00:00
Většinou už dnes platby zadáváme skrze internetové a mobilní bankovnictví. Jde to ale i jinak. Telefonní bankéř vám po ověření může sdělit zůstatek na účtu nebo vaším jménem zadat platbu.
Kategorie: IT News

Podvádíte! Pojišťovna VZP obvinila konkurenční pojišťovny z nekalých praktik

17 Září, 2021 - 00:00
Od srpna má Pojišťovna VZP exkluzivitu při pojišťování cizinců. Ale konkurenční pojišťovny to nerespektují a jejich partneři rovněž ne. Proto pojišťovna nasadila tvrdší tón.
Kategorie: IT News

Můžete zneplatnit výpověď tím, že si pro ni na poštu nedojdete?

16 Září, 2021 - 00:00
Pošta i zaměstnavatelé dělají chyby při doručování písemností. Kdy jich můžete využít? Má smysl nepřebírat zásilky? Co se změnilo při doručování vyhazovu z práce poštou?
Kategorie: IT News

Prašivé dluhopisy a kvazifondy. Přibývá nekalých praktik při prodávání investic

15 Září, 2021 - 16:00
Fond, co není fondem, ale jen prodejcem. Subjekty, které jsou registrované u ČNB, ale nejsou regulované. Přibývá firem, které chtějí vaše peníze pomoci říkaných polopravd.
Kategorie: IT News

Netradiční hypotéky: Nevěřili byste, na co všechno si můžete vzít úvěr na bydlení

15 Září, 2021 - 00:00
Banky dnes nabízejí u hypoték řadu modifikací, které vám mohou pomoci vyřešit situace, které byste dřív s úvěrem na bydlení od banky nepokryli. S čím vším umí hypotéka pomoci?
Kategorie: IT News

Vyplatí se spořicí státní dluhopisy?

14 Září, 2021 - 14:00
Komu se hodí spořicí dluhopisy? Lze vydělat na protiinflačním dluhopisu? Lze najít lepší alternativy? Čas rozhodnout se máte do pátku.
Kategorie: IT News

Barevné linky: jak se v nich vyznat a kolik stojí na ně volat?

14 Září, 2021 - 00:00
Barevné linky jsou přežitkem a jen vám berou peníze. Potřebujete si zavolat do banky nebo do přepravní společnosti, kde je vaše zásilka, a narazíte na netypicky vypadající telefonní číslo. A zaplatíte.
Kategorie: IT News

Kdy vám sníží odškodnění za neplatný vyhazov z práce, i když jste vyhráli spor u soudu?

14 Září, 2021 - 00:00
Trval na dalším zaměstnávání a u soudu prokázal, že byl propuštěn neplatně. Má proto nárok na náhradu mzdy. Ta může být vyměřena i za hodně dlouhou dobu. Kdy může být toto odškodnění sníženo?
Kategorie: IT News

Předčasné splacení hypotéky možná zdraží. Kolik zaplatíte navíc?

13 Září, 2021 - 00:00
V Poslanecké sněmovně leží dva návrhy, které mají sjednotit pravidla výpočtu poplatku za předčasnou splátku hypotéky a zastropovat jeho výši. Pro spotřebitele to většinou bude znamenat vyšší náklady.
Kategorie: IT News