Lupa.cz - články

Syndikovat obsah Měšec.cz
Měšec.cz - váš průvodce finančním světem
Aktualizace: 18 min 30 sek zpět

Jaké jsou nejčastější chyby, které vám finančák najde v daňovém přiznání?

11 hodin 18 min zpět
V některých kolonkách daňového přiznání poplatníci chybují častěji než jinde. Na co si dát pozor? Jaké nedostatky se začínají v daních projevovat s rozvojem moderních technologií?
Kategorie: IT News

Jak je to se zvyšováním záloh za služby placené družstvu, SVJ nebo pronajímateli?

11 hodin 18 min zpět
Kdy může dojít ke zvýšení záloh za služby? Potřebuje poskytovatel služeb souhlas uživatele bytu? Jaké hrozí problémy v praxi? Jaké jsou sankce za neplacení záloh na služby a jejich vyúčtování?
Kategorie: IT News

Hello bank! „čistí“ kmen klientů. Rozesílá výpovědi, mění cashbacky a chystá další změny

11 hodin 18 min zpět
Neaktivní klienty nechceme, je vzkaz Hello bank!, která právě v těchto dnech rozesílá výpovědi. Mění se i cashback u kreditních karet a od května další podmínky.
Kategorie: IT News

Zaplaťte kartou a dostanete cashback. Jak fungují odměny v mobilních aplikacích bank?

20 Březen, 2023 - 00:00
Jak se z původně platebních karet začaly rodit karty takřka věrnostní, které vám zajišťují odměny za nákupy? Jak funguje propojení bank a obchodů, kde nakupujete? A kdo to platí?
Kategorie: IT News

Jak najít majitele pozemku bez návštěvy úřadu? Pomůže vám aplikace Nahlížení do katastru nemovitostí

20 Březen, 2023 - 00:00
Vyhlédli jste si pozemek, který byste rádi koupili? Nebo potřebujete zjistit, kdo je majitel louky, která sousedí s vaší chalupou? Ať už hledáte informace o pozemcích z jakéhokoliv důvodu, v dnešní době je velice snadné se k těmto údajům dostat prakticky odkudkoliv. Všechny důležité informace o pozemcích, stavbách či bytových jednotkách včetně jména jejich majitele totiž shromažďuje katastr nemovitostí.
Kategorie: IT News

Silicon Valley Bank: Peníze došly, zavíráme krám

17 Březen, 2023 - 01:30
Když se dříve řeklo, že bance došly peníze, znamenalo to, že pobočky bank neměly v sejfech peníze k výplatě. Dnes je tomu jinak, už žádné nekonečné fronty před pobočkami.
Kategorie: IT News

Jak zvládnout naštvaného klienta? Banky pronikají do virtuální reality a zkoušejí simulace

17 Březen, 2023 - 00:00
Virtuální pobočky bank ve virtuálních světech existují, ale jde stále spíše jen o hry. Ovšem využít virtuální realitu pro simulaci naštvaného klienta je už dnes běžné. Anebo na zajištění půjčky pro nákup nábytku.
Kategorie: IT News

Co bude se „stavebkem“? Boj o zachování státního příspěvku vstupuje do závěrečné fáze

16 Březen, 2023 - 00:00
Pokud skončí státní podpora stavebního spoření, skončí i levné úvěry ze stavebního spoření, říkají šéfové 5 českých stavebních spořitelen, kteří se sešli v polovině března 2023 v sídle České bankovní asociace v Praze.
Kategorie: IT News

Končíte v práci, ale zbývá vám dovolená. Co s tím? Jaké máte možnosti?

16 Březen, 2023 - 00:00
Dovolenou může zaměstnavatel nařídit čerpat i ve výpovědní době. Když vám zbyde i na konci pracovního poměru, máte nárok na její proplacení. Nebo ji můžete nechat převést k čerpání i k novému zaměstnavateli.
Kategorie: IT News

Banky a technologie: kyberbezpečnost i pomoc ze strany umělé inteligence

15 Březen, 2023 - 00:00
Co je Achillovou patou technologického pokroku u velkých firem? Kde může bance pomáhat umělá inteligence a proč se banky mohou postavit na hlavu, ale 100% bezpečí stejně zajistit nemohou?
Kategorie: IT News

Platy učitelů porostou, ovšem až od roku 2024. Lepší finanční ohodnocení zajistí novela školského zákona

15 Březen, 2023 - 00:00
Platy pedagogických pracovníků procházejí v posledních letech aktivním vývojem. V roce 2022 činil průměrný plat učitele 46 843 korun. Poslanci navíc v prosinci 2022 schválili v prvním kole hlasování změnu školského zákona. Ta by měla učitelům zajistit od roku 2024 průměrný měsíční plat 57 151 korun. Změnou prošly také platové tabulky učitelů, ve kterých nově najdete 15. a 16. platovou třídu.
Kategorie: IT News

Podívejte se na falešné bankovky. Čeští padělatelé jsou až na výjimky fušeři

14 Březen, 2023 - 00:00
Obyčejné inkoustové tiskárny a levné kopírky. To je nejčastější vybavení současných českých padělatelů bankovek. Počet zachycených padělků výrazně klesl.
Kategorie: IT News

Služební mobil používala i na mateřské k soukromým účelům. Musí nahradit náklady?

14 Březen, 2023 - 00:00
Musí zaměstnavatel výslovně zakazovat svým pracovníkům užívání firemního telefonu i k soukromým účelům? Na otázku odpověděl nedávno Nejvyšší soud ČR.
Kategorie: IT News

Nová datovka? Jak tedy budete komunikovat s finančákem a jakými způsoby podat přiznání?

13 Březen, 2023 - 00:00
Řada podnikatelů získala nově datovou schránku. Co to pro ně ale přesně znamená z hlediska komunikace s Finanční správou? A jak přesně tedy nově mohou podat daňové přiznání?
Kategorie: IT News

Zaručená mzda v roce 2023 vzrostla pouze u dvou skupin. Jak se její hodnoty měnily v průběhu let?

13 Březen, 2023 - 00:00
Lidé si poměrně často pletou pojmy minimální a zaručená mzda, ačkoliv se nejedná o jedno a totéž. Pravdou ale je, že oba tyto termíny spolu úzce souvisí. V průběhu let se nejen v souvislosti se změnou spotřebitelských cen vyvíjí právě i zaručená mzda. Na začátku roku 2023 tak došlo stejně jako v předchozích letech k jejímu navýšení, avšak pouze u některých skupin prací.
Kategorie: IT News

Mobilní bankovnictví a virtuální karty. Proč banky tolik chtějí, abyste je používali?

10 Březen, 2023 - 00:00
Proč banky rozdávají odměny za to, že si propojíte účet s mobilní aplikací? Je to benefit pro obě strany. Vy dostanete větší pohodlí, banka větší zisk.
Kategorie: IT News

Spoření v březnu. Kam s penězi? Aktuální přehled

10 Březen, 2023 - 00:00
Pravidelný přehled všech nabídek na trhu spořicích účtů a termínovaných vkladů. Nic jsme nevynechali, najdete tu všechny spořicí produkty bank a družstevních záložen.
Kategorie: IT News

Tahanice o důchody: Návrh nižší valorizace prošel Senátem. Narazit může u prezidenta nebo u soudu

9 Březen, 2023 - 00:00
Po několikadenních obstrukcích ve Sněmovně a dlouhé diskusi v Senátu je návrh nižší červnové mimořádné valorizace schválený. Koalice ale stále ještě nemá nic jisté. Jaké varianty navýšení penzí jsou ve hře?
Kategorie: IT News

Jaký plat má český prezident republiky? Jaké má výsady a hmotné výhody?

9 Březen, 2023 - 00:00
Jaké jsou příjmy prezidenta republiky? Jaké má výsady? Jak vysoký je jeho plat a k tomu vyplácená finanční náhrada výdajů?
Kategorie: IT News

Adresát nezastižen. Jak zařídit, aby za vás mohl na poště vyzvedávat zásilky někdo jiný?

8 Březen, 2023 - 00:00
Nemohoucí senioři, vytížení pracovníci nebo mladí lidé, kteří studují v jiném městě, ti všichni mohou mít stejný problém. Nemohou si sami převzít zásilky, které zůstávají ležet na poště. Poradíme, jak můžete situaci vyřešit.
Kategorie: IT News