UK: ztracené peníze z Vašeho bankovního účtu? No, je to vaše vina

Verze pro tiskPDF verze

Banky ve Velké Británii přišly loni kvůli finančním podvodům o 133,5 milionů liber a 261,5 milionů liber kvůli e-komerčním podvodům. Podle současných zákonů ve většině evropských zemí, banky pokrývaly tyto výdaje. Avšak všechno se nyní změní.

Bank of England, GCHQ a vláda berou v úvahu myšlenku, že zákazníci zaplatí účet v případě úspěšného podvodu. Samozřejmě v případě, kdy nepřijali vhodná opatření k zajištění svého účtu / karty. Vláda Velké Británie rovněž navrhuje zakázat obětem podvodu budoucí využití bankovních služeb.

Podle nové studie z UKFCMC (UK Fraud Costs Measurement Committee), Experian a PKF Littlejohn, britská ekonomika ztrácí podvodem asi 193 miliard liber ročně. Toto číslo je obrovské, ale představte si, co by se stalo, pokud by se již banky nezajímaly o své ztráty?

Pokud tato praxe bude široce přijímaná ostatními evropskými zeměmi,množství peněz ukradených z účtů klientů bank vzroste ještě více. To by znamenalo skutečný ráj pro "cardery". Samotná osoba nebude schopna přimět k vyšetřování podvodů a zločinci budou volně pobíhat.

Jen toto pondělí jsme psali o masivním výběru peněz z bankomatů v Japonsku. Představte si, že totéž se děje v Evropě, ale peníze se Vám nevrátí, protože jste zřejmě dosti nezajistili kartu nebo PIN kód.

By Cybersecurity Help =)